Spotkanie z mieszkańcami Szczepankowa w sprawie dofinansowań na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

W czwartek odbędzie się kolejne spotkanie z mieszkańcami organizowane przez Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska. Tematem są przede wszystkim możliwości uzyskania dofinansowania na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne. Najbliższe skierowane jest głównie do mieszkańców poznańskiego Szczepankowa.

Spotkania organizowane przez Wydział Kształtowania i Ochrony Środowiska odbywają się na poznańskich osiedlach w taki sposób, by możliwe było dotarcie do jak największej liczby odbiorców. Mieszkańcy informowani są o zapisach uchwały antysmogowej, w tym o konsekwencjach nieprzestrzegania przepisów o zakazie spalania substancji zabronionych.

Pracownicy Wydziału informują o możliwościach otrzymania dotacji na wymianę pieca na bardziej ekologiczny. Omawiany jest miejski program Kawka Bis, który pozwala na uzyskanie dofinansowania na likwidację pieców i kotłów i zamianę ich na np. ogrzewanie gazowe, elektryczne, olejowe, instalację fotowoltaiczną czy ciepło systemowe.

W tym roku zwiększono kwotę maksymalnego dofinansowania, jakie mogą uzyskać mieszkańcy - do 12 tysięcy złotych, a w przypadku zamiany na instalację odnawialnych źródeł energii nawet 15 tysięcy złotych.

Podczas spotkań z mieszkańcami przedstawiciele PGNiG wyjaśniają zasady ubiegania się także o dofinansowanie na przyłączenie do sieci gazowej.

Najbliższe spotkanie odbędzie się w czwartek, 13 lutego i będzie skierowane przede wszystkim do mieszkańców Szczepankowa. Zaplanowano je na godzinę 17:30 w Przedszkoli nr 93 przy ul. Skibowej 13.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA