Złote Gody w Urzędzie Miasta - kolejne pary uhonorowane

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Niedługo coroczne Święto Zakochanych. Podczas gdy dla niektórych będą to pierwsze wspólne Walentynki to inni świętują właśnie wspólnie co najmniej pół wieku w związku małżeńskim. Pary obchodzące jubileusz zostały uhonorowane podczas uroczystości w Urzędzie Miasta Poznania.

To jedna z najmilszych tradycji, jakie odbywają się w poznańskim magistracie. Pary, które od co najmniej 50 lat pozostają w związku małżeńskim otrzymują specjalne Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Wyróżnienie przyznawane jest przez Prezydenta RP na wniosek, który najczęściej składany jest przez najbliższych jubilatów - dzieci, rodzeństwo, wnuki czy przyjaciół. Wręczane są przez władze samorządowe.

W poniedziałek w poznańskim Urzędzie Miasta prezydent Jacek Jaśkowiak przyjął 30 par, które są ze sobą już pół wieku. Jak zwykle w uroczystości poza małżeństwami udział wzięły także ich rodziny.

Prezydent Jaśkowiak podkreślił, że małżeństwa, które ma zaszczyt honorować dają przykład nie tylko swoim najbliższym, ale także całemu społeczeństwu na temat tego, czym jest wzajemne wsparcie, zrozumienie i wspólne życie.

Poza pamiątkowymi medalami, pary otrzymują także list gratulacyjny oraz bukiet kwiatów. Nie brakuje także tortu, szampana i Marszu Mendelssohna.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA