Morderstwo w Ostrowie Wielkopolskim: żona ofiary usłyszała zarzut zabójstwa. Śledczy zbadają jej stan psychiczny

Autor: A. Karczewska fot. x-news
REKLAMA

Kobieta podejrzewana o zabójstwo męża usłyszała już zarzuty. Śledczy wyjaśniają okoliczności zdarzenia i weryfikują przedstawioną przez nią wersję. Ustalono, że zgon 46-latka nastąpił dzień przed odkryciem jego ciała przez 18-letnią córkę ofiary i oskarżonej. Dramat rozegrał się w Ostrowie Wielkopolskim.

W poniedziałek rano policja otrzymała zgłoszenie o zwłokach mężczyzny w jednym z mieszkań w Ostrowie Wielkopolskim. Wpłynęło od osoby spokrewnionej z 18-latką, która miała znaleźć ciało ojca w domu.

Na ciele mężczyzny znajdowały się rany kłute - ustalono, że zadano mu 21 ciosów ostrym narzędziem w okolicach klatki piersiowej.

Biegły określił zgon na niedzielę, 9 lutego, około godziny 22:00.

Po przyjeździe na miejsce zdarzenia policjanci zastali w mieszkaniu 45-letnią żonę ofiary oraz 18-letnią córkę pary. Od razu zwrócili uwagę na fakt, że próbowano zatrzeć ślady zbrodni - podłoga była umyta, a we włączonej pralce znajdowały się ubrania ze śladami krwi. Zarówno urządzenie jak i ubrania zostały zabezpieczone do dalszego postępowania.

Podejrzaną w sprawie od początku była żona zabitego 46-latka. We wtorek zakończono jej przesłuchanie, a prokuratura postawiła jej zarzut zabójstwa przy działaniu z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia. Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów jednocześnie składając obszerne zeznania, w których wskazała okoliczności zdarzenia i „pewne relacje”, które będą weryfikowane przez śledczych.

Jeszcze dzisiaj do sądu ma zostać złożony wniosek o tymczasowe aresztowanie podejrzanej.

Prokuratura podkreśla, że konieczne będzie powołanie biegłych, którzy określą stan psychiczny podejrzanej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA