Plany lotniska Poznań-Ławica na 2020 rok. Jakie zaplanowano inwestycje i ilu pasażerów spodziewa się port?

Autor: A. Karczewska
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

Poznańskie lotnisko zaprezentowało plany na 2020 rok. Zgodnie z przyjętymi założeniami, na Ławicy spodziewanych jest ponad 2,6 mln pasażerów, którzy do dyspozycji będą mieli niemal 80 destynacji. Plany obejmują również szereg inwestycji i działań związanych z rozwojem portu.

Z założeń na 2020 rok wynika, że w tym roku na poznańskim lotnisku ma zostać obsłużonych ok. 2 617 989 pasażerów, czyli ok. 300 tysięcy więcej niż w ubiegłym roku.Łącznie do wyboru podróżni na Ławicy mają 79 kierunków, w tym 36 połączeń regularnych i 43 czarterowe. W tym roku na płycie poznańskiego portu zadomowi się nowy przewoźnik - linie lotnicze Norwegian, które po latach powracają do Poznania. Dzięki temu z Poznania można polecieć na lotnisko Oslo Gardemoen (OSL) i do Kopenhagi (CPH). 

Wśród tegorocznych nowości i powrotów w obu sektorach pojawiły się m.in. Podgorica, Larnaca, Almeria, Minorka i Enfidha.

Nowy rok to nie tylko kwestia połączeń i obsługi pasażerskiej. W planach jest również szereg inwestycji, które przyczyniają się do rozwoju poznańskiego portu.

Centralna strefa kontroli bezpieczeństwa zostanie przebudowana. Według założeń jej usytuowanie zmieni się o 90 stopni, a tym samym zmianie ulegnie sposób kolejkowania. Wschodnia część terminala T2 zostanie objęta strefą wolnocłową.

Lotnisko inwestuje także w system wykrywania materiałów wybuchowych. Wśród działań zaplanowanych na ten rok jest m.in. wyposażenie sortowni w dwa skanery (tomografy) EDS normy 3, wraz ze stacjami roboczymi, serwerem, systemem zarządzającym i siecią LAN. Termin wykonania inwestycji to 1 września 2020.

W planach inwestycyjnych jest też m.in. modernizacja nawierzchni bitumicznej dróg kołowania Alfa i Golf, co ma podnieść bezpieczeństwo i organizację ruchu lotniczego i operacji lotniczych.Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA