Kilkanaście ofert w konkursie na koncepcję kładki pieszo-rowerowej nad Wartą łączącej Rataje z Wildą

Autor: A. Karczewska fot. PIM
REKLAMA

Spółka Poznańskie Inwestycje Miejskie zakończyła przyjmowanie ofert w konkursie na przygotowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej kładki pieszo – rowerowej nad Wartą, która ma połączyć os. Piastowskie z ul. Piastowską w rejonie Łazienek Rzecznych. Zgłoszono 15 prac, które teraz zostaną poddane szczegółowej analizie i ocenie przez sąd konkursowy.

Kładka ma połączyć Rataje z Wildą, jednocześnie będąc przedłużeniem szlaku RoweLove Rataje z jednej strony i dogodnym dojazdem na tereny w rejonie Łazienek Rzecznych z drugiej. To jeden z elementów działań na rzecz ożywienia terenów nadwarciańskich i zachęcenia mieszkańców do spędzania czasu nad rzeką. Jednocześnie ma zapewnić dogodny przejazd z jednej strony Warty na drugą w codziennych podróżach rowerowych i pieszych mieszkańców np. do pracy, szkoły czy w celach rekreacyjnych.

Konkurs na przygotowanie koncepcji architektoniczno-urbanistycznej kładki pieszo – rowerowej został ogłoszony w październiku 2019 roku i właśnie zakończono przyjmowanie ofert. Wpłynęły propozycje od 15 pracowni, które chciałyby wykonać to zadanie.

Chętni musieli nie tylko zaprezentować koncepcję samej kładki, ale także w odpowiedni sposób połączyć ją z istniejącą i planowaną infrastrukturą i zagospodarowaniem terenu.

Prace będą oceniane przez sąd konkursowy, w skład którego wchodzą rzedstawiciele Wielkopolskiej Okręgowej Izby Architektów, Stowarzyszenia Architektów Polskich, Zarządu Dróg Miejskich, Miejskiego Konserwatora Zabytków, Wydziału Urbanistyki i Architektury, Zarządu Zieleni Miejskiej, Biura Koordynacji i Rewitalizacji Miasta, Miejskiej Pracowni Urbanistycznej oraz radni miejscy.

Autorzy zwycięskiej pracy otrzymają nagrodę pieniężną w wysokości 50 tysięcy złotych oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki na przygotowanie szczegółowego opracowania, które będzie podstawą realizacji inwestycji.

Nagroda za drugie miejsce wynosi 30 tysięcy złotych, a trzecie 20 tysięcy złotych. Na ewentualne wyróżnienia zarezerwowano 30 tysięcy złotych.

Wyniki mają zostać ogłoszone w kwietniu 2020 roku. Projekt budowlany ma powstać do października 2021 roku. Przewidywany koszt inwestycji to ok. 30 mln złotych.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA