"Innowacje w ogrodzie" - Targi Gardenia znów będą inspirować

Autor: A. Karczewska fot. archiwum redakcji
REKLAMA

Zima w tym roku przebiega wyjątkowo łagodnie, dlatego nic dziwnego, że wielu zaczyna myśleć już o wiośnie, a jak wiosna to… zieleń i ogrody. W czwartek na Międzynarodowych Targach Poznańskich rozpocznie się kolejna edycja targów Gardenia. To okazja, by zdobyć inspiracje ogrodnicze nie tylko na ogród, ale także balkon czy parapet.

Targi Gardenia są jednymi z najpopularniejszych wśród poznaniaków niezwiązanych z branżą zawodowo. To okazja do znalezienia inspiracji, roślin, ozdób, nawozów, odżywek czy porad z zakresu upiększania balkonu, ogrodu czy parapetów. W tym roku, z uwagi na fakt, że przypadają na okres Walentynkowy, czyli w dniach 13-15 lutego, organizatorzy chcą, by każdy zwiedzający na nowo zakochał się w ogrodach.

Tegoroczna edycja będzie odbywać się pod hasłem „Innowacje w ogrodzie”, jednak jak zapewniają organizatorzy, nie będzie odnosić się ona jedynie do nowości, jakie zaprezentują wystawcy. Ma również przypomnieć, że ogród jest przestrzenią, w której można spędzać czas z bliskimi - wystarczy odpowiednio ją zaaranżować.

Na terenie MTP powstanie kilka przestrzeni inspiracyjnych, w tym np. „strefa family”, gdzie zaprezentowany zostanie pomysł na zagospodarowanie ogrodu jako placu zabaw dla dzieci. Nie zabraknie również inspiracji dla tworzenia zielonej przestrzeni publicznej, w tym m.in. pokazowego ogrodu „Miasto jako przestrzeń do życia roślin i zwierząt”.

W programie wydarzenia tradycyjnie już znalazło się wiele pokazów i warsztatów, które poruszą nie tylko temat pielęgnacji roślin, ale także diet owocowo-warzywnych. Przez trzy dni targów będzie można skorzystać z takich atrakcji jak m.in.:

- pokazy cięcia i pielęgnacji róż oraz drzew i krzewów ozdobnych i owocowych
- wykład na temat diety owocowo-warzywnej i jej znaczeniu dla zdrowia człowieka, który poprowadzi dr Ewa Dąbrowska
- warsztaty „Wianki z sukulentów” prowadzonych przez Wojciecha Wardeckiego
- warsztaty z sadzenia epifitów w drewnie, pustynnych aranżacji, a także w warsztaty dla dzieci prowadzonych przez zespół poznańskiego sklepu Zarośla
- warsztaty florystyczne z tworzenia biżuterii kwiatowej
- wykłady i warsztaty prowadzone  przez wydział Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu
- prelekcje prowadzone przez blogerów Andrzeja Zawadzkiego (Zimozielony Ogród) oraz Tomasza Szostaka (Z ogrodem na TY)
- spotkania z „gwiazdami ogrodnictwa” m.in. Markiem Jezierskim i Witoldem Czuksanowem, którzy poprowadzą inspirujące prelekcje i warsztaty

Targi rozpoczną się w czwartek, 13 lutego i potrwają do soboty 15 lutego, w godzinach 9:00-17:00 w czwartek i piątek oraz od 9:00 do 16:00 w sobotę.

Bilety dostępne są online oraz w kasach MTP w dniach trwania imprezy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA