Wspólne wysiłki policji i ratowników pozwoliły na przywrócenie funkcji życiowych mężczyźnie, który zasłabł na stacji benzynowej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP Poznań
REKLAMA

W przypadku zatrzymania krążenia liczy się każda sekunda, która może uratować życie człowieka. W ostatnich dniach, dzięki reakcji świadków, a także zachowaniu policjantów, udało się przywrócić funkcje życiowe mężczyzny, który zasłabł w jednej z myjni samochodowych w Poznaniu.

Policjanci przeprowadzali kontrolę pojazdu na terenie stacji benzynowej w Poznaniu. W pewnym momencie przybiegła do nich osoba, która poinformowała, że w myjni samochodowej znajdującej się tuż obok leży nieprzytomny mężczyzna.

Funkcjonariusze udali się na miejsce, gdzie sprawdzili funkcje życiowe mężczyzny. Okazało się, że konieczne jest rozpoczęcie resuscytacji krążeniowo-oddechowej, do której natychmiast przystąpili. Gdy udzielali pomocy na miejsce przyjechała wezwana przez jednego ze świadków karetka pogotowia. Ratownicy wraz z funkcjonariuszami prowadzili czynności ratownicze aż do czasu przywrócenia u mężczyzny funkcji życiowych.

Gdy udało się ustabilizować stan poszkodowanego, mężczyzna - wciąż nieprzytomny - został przetransportowany do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli pojazd, dokumenty i kluczyki do samochodu poszkodowanego przekazując je do policyjnego depozytu.

Zarówno reakcja świadków, którzy wezwali pogotowie i poprosili o pomoc funkcjonariuszy, jak i  sama postawa policjantów pozwoliła na szybkie udzielenie pomocy mężczyźnie, co prawdopodobnie uratowało mu życie.

Policja przypomina, że każdy powinien udzielić podstawowej pomocy w przypadku zagrożenia zdrowia bądź życia - dzwoniąc pod numer ratunkowy i/lub w razie potrzeby podejmując się rozpoczęcia RKO poprzez uciskanie klatki piersiowej osoby poszkodowanej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA