Wada w niektórych modelach fotelików samochodowych wyprodukowanych przez poznańską firmę

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay grafika: Kinderkraft
REKLAMA

Jak informuje UOKiK, poznańska firma 4Kraft poinformowała o wadzie niektórych z wyprodukowanych przez siebie fotelików samochodowych Kindekraft MINK, która może zagrażać bezpieczeństwu dziecka podczas przenoszenia fotelika.

Jak wynika z komunikatu, w fotelikach Kindekraft MINK w modelach o podanych kodach: KKFMINKBLK0000, KKFMINKGRY0000, KKFMINKGRM0000, KKFMINKNAV0000, KKFMINKBLK00BS, KKFMINKGRY00BS, KKFMINKGRM00BS i KKFMINKNAV00BS, numery partii (B) z przedziału: KK20190314 - KK20190630 ujawniono nieprawidłowość. Producent informuje, że jeden z elementów mocowania rączki może się poluzować, co z kolei może stworzyć zagrożenie dla bezpieczeństwa dziecka podczas przenoszenia.

Producent poinformował o problemie także na swojej stronie internetowej i w sklepach.

„Podczas regularnej kontroli jakości odkryto odchylenie, które nie spełnia wysokich standardów jakości marki Kinderkraft, aczkolwiek spełniają wymagania regulaminu ECE-R44/04. Został zidentyfikowany wadliwy element mocowania uchwytu. Może mieć on wpływ na bezpieczeństwo dziecka podczas jego przenoszenia, ale jedynie ułamek sprzedanych fotelików z ograniczonej partii produkcyjnej posiadał ten element. Nie otrzymaliśmy żadnych informacji na temat wypadków związanych z potencjalnie wadliwym elementem.”
Oświadczenie 4Kraft Sp. Z o.o.W przypadku zwrotów lub pytań producent prosi o kontakt.

Jak znaleźć numer partiiproduktu:

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA