Prawie 60 interwencji straży pożarnej w związku z silnym wiatrem w Wielkopolsce

Autor: A. Karczewska fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Choć silny wiatr spowodowany niżem Sabina dotarł nad Wielkopolskę, to jak do tej pory strażacy nie odnotowali poważniejszych interwencji i strat na terenie województwa.

Od wczoraj do poniedziałkowego wieczoru obowiązuje ostrzeżenie II stopnia wydane przez IMGW dotyczące silnego wiatru - Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, w nocy z południa i południowego zachodu, w dzień z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy w godzinach porannych oraz po południu.

Według danych sprzed godziny 7:00 w poniedziałek, w związku z silnymi porywami wiatru wielkopolscy strażacy interweniowali ok. 60 razy. Najczęściej interwencje dotyczyły połamanych drzew i gałęzi, które spadły na drogi. O wiele mniej wezwań dotyczyło uszkodzeń dachów.

W niektórych regionach doszło do chwilowych przerw w dostawach prądu, jednak jak do tej pory, obyło się bez poważniejszych awarii i utrudnień.

Nikt nie został poszkodowany w związku z silnym wiatrem.

Problemy pojawiły się wieczorem i rano na lotnisku Poznań-Ławica. Ma to związek nie tylko z wiatrem w Poznaniu, ale także w innych państwach Europy Zachodniej, co spowodowało odwołanie lub opóźnienie części lotów.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA