Ponad rok prac remontowych przy kamienicy na ul. Śniadeckich. Budynek przeszedł gruntowną modernizację

Autor: A. Karczewska fot. ZKZL
REKLAMA

Wybudowana przed II wojną światową kamienica przy ul. Śniadeckich 6 została wyremontowana, dzięki czemu odzyskała swój dawny blask, a mieszkańcy mają bardziej komfortowe warunki życia. Modernizacja rozpoczęła się w październiku 2018 roku.

Kamienica przy ul. Śniadeckich 6 jest jednym z budynków zespołów urbanistyczno-architektonicznych najstarszych dzielnic Poznania. Wybudowana w 1932 roku, 50 lat później została wpisana do rejestru zabytków. Znajduje się tam 26 mieszkań i 4 lokale użytkowe.

Z uwagi na zły stan techniczny konieczny był gruntowny remont, który pozwoliłby na dalsze użytkowanie obiektu przy jednoczesnej poprawie jej wyglądu zewnętrznego.

Modernizacja trwała 15 miesięcy - od jesieni 2018 roku. W tym czasie wykonano szereg prac, podczas których ocieplono ściany zewnętrzne budynku, ściany wewnętrzne strychu, płyty balkonowe i dach od wewnątrz.

Okna zostały wymienione na nowe, drewniane, a te zabytkowe poddano renowacji. Wymieniono drzwi wejściowe kamienicy na nowe. Przeprowadzono renowację elewacji frontowej, a także remont balkonów wraz z renowacją balustrad balkonowych od strony frontu budynku.

Remont przeszły także klatki schodowe. Zadbano również o okolicę - w podwórzu pojawiła się nowa zieleń i ławeczki, na których można odpocząć.

W ramach inwestycji wymieniono również wszystkie instalacje w budynku, likwidując przy tym 55 pieców kaflowych i doprowadzając przyłącze do sieci ciepłowniczej.

Koszt prac wyniósł ponad 5 milionów złotych. Inwestycja wykonana na zlecenie ZKZL  pozwoliła na przywrócenie kamienicy estetycznego wyglądu, a jednocześnie podniesienie komfortu mieszkańców i przedsiębiorców w budynku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA