Akcja policji pod Poznaniem - zabezpieczono prawie 180 kg marihuany

Autor: A. Karczewska fot./vid. KWP Poznań
REKLAMA

Niemal 180 kg marihuany - tyle zabezpieczyli policjanci z Komendy Wojewódzkiej i Komendy Miejskiej w Poznaniu podczas akcji m.in. w podpoznańskim Luboniu i Mosinie, w czasie której zatrzymano łącznie 5 osób.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Poznaniu od kilku miesięcy pracowali nad sprawą związaną z produkcją narkotyków. Współpracowali przy tym z funkcjonariuszami z WDŚ KMP Poznań i poznańskiej Grupy Realizacyjnej. Jak informuje KWP, była to kontynuacja sprawy z października 2019 roku.

Ostatniego dnia stycznia w godzinach popołudniowych policjanci przeprowadzili akcję zatrzymania dwóch mężczyzn w podpoznańskiej Mosinie. W pojeździe zatrzymanych zabezpieczono 46 kilogramów marihuany. Sprawdzono także halę magazynową, z której wyjechali zatrzymani - tam ujawniono kolejne 84 kg narkotyku.

Jednocześnie zatrzymano trzy osoby w podpoznańskim Luboniu. Jeden z mężczyzn, który poruszał się samochodem miał przy sobie 21 kg marihuany. W samochodzie kolejnego ujawniono 20 kg tego narkotyku, a trzeci z zatrzymanych na widok policji wyrzucił ze swojego mieszkania paczkę z 3 kg tej samej substancji.

Łącznie w czasie akcji zabezpieczono 176 kg marihuany. Zatrzymani to mieszkańcy województwa wielkopolskiego i pomorskiego. Wszyscy usłyszeli zarzuty związane z przestępczością narkotykową, za co grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu zostali aresztowani na 3 miesiące.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA