Wichura nad Europą powoduje problemy dla pasażerów lotniska Poznań-Ławica (Aktualizacja)

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

Wichura, która pojawiła się nad Europą spowodowała problemy w ruchu lotniczym. Nie ominęły one pasażerów poznańskiego portu na Ławicy. Kilka lotów zostało odwołanych.

Jak informuje lotnisko, dzisiejsze przyloty do Poznania z Frankfurtu (LH1380) o 22:30 oraz z Monachium (LH1640) o 23:30 zostały odwołane. Z tego powodu jutrzejsze odloty z Poznania do Monachium (LH1641) o 6:05 oraz do Frankfurtu (LH1381) o 6:20 również się nie odbędą.

Wcześniej linia Ryanair odwołała przylot do Poznania z lotniska Olso-Torp.

Możliwe są kolejne zmiany w rozkładzie lotów, dlatego pasażerowie powinni na bieżąco śledzić komunikaty, a w razie wątpliwości skontaktować się z przewożnikiem.

Przypominamy, że IMGW wydał ostrzeżenie 2. stopnia dla całej Wielkopolski. Przewiduje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 30 km/h do 45 km/h, w porywach do 90 km/h, lokalnie do 100 km/h, w nocy z południa i południowgo zachodu, w dzień z południowego zachodu i zachodu. Najsilniejsze porywy w godzinach porannych oraz po południu.  Ostrzeżenie obowiązuje do godziny 20:00 w poniedziałek, 10 lutego.

AKTUALIZACJA (22:26):

Z powodu silnego wiatru opóźniony jest również przylot samolotu z Londynu Stansted, który nadal nie opuścił Wielkiej Brytanii, podobnie jak wiele innych samolotów startujących z tego miasta.

Z opóźnieniem wyleciał również samolot z Ras al-Chajma, który planowo powinien wylądować w Poznaniu o godzinie 2:10.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA