Trwa wyjaśnianie okoliczności pożaru kolejnej wielkopolskiej fabryki mebli

Autor: Codzienny Poznań AK vid. x-news
REKLAMA

Trwa wyjaśnianie okoliczności sobotniego pożaru, który wybuchł w zakładzie produkującym meble w miejscowości Mikstat-Pustkowie w powiecie ostrzeszowskim. Ogień zajął budynek o powierzchni ponad 300 metrów kwadratowych.

Ogień pojawił się w sobotę, około godziny 11:00. Z pożarem walczyło 15 zastępów straży pożarnej, także z sąsiednich powiatów. Ogień pojawił się w hali, w której produkowane są wyroby tekstylne, w tym m.in. poduszki.

"Okazało się, że całościowo objęta pożarem jest hala produkcyjno magazynowa, która zajmuje się produkcją materiałów tekstylnych, które są bardzo łatwopalne"
st. sekc. Radosław Gatkowski, straż pożarna Ostrzeszów

Akcja gaśnicza trwała do wieczora - w tym czasie strażacy nie tylko gasili pożar, ale także zabezpieczali sąsiadujące budynki, w tym m.in. budynek mieszkalny.

Nikomu nic się nie stało, jednak straty szacowane są na ok. 4 miliony złotych. Trwa wyjaśnianie okoliczności pojawienia się ognia. Zaraz po otrzymaniu pozwolenia na wejście na teren pogorzeliska, technicy policyjni zaczęli zbierać materiał dowodowy i prowadzić oględziny terenu.

To już kolejny pożar na terenie zakładu produkującego meble w Wielkopolsce w ostatnim roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA