Nagranie z pobicia Dominika Sikory na Starym Rynku

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
13
REKLAMA

Wczoraj do naszej redakcji dotarło nagranie, na którym dokładnie widać jak Olgierd Michalski wymierza śmiertelny w skutkach cios. Jednak ze względu na dobro śledztwa nie możemy opublikować całego filmu.

Policja w piątek opublikowała wizerunek i pełne dane osobowe napastnika. To dobrze znany poznańskiej policji Olgierd Michalski. Z relacji jednego z policjantów Olgierd Michalski jest bardzo niebezpiecznym i niezrównoważonym przestępcą. Dwa lata temu przy zatrzymaniu Olgierda na ulicy Szamarzewskiego on wyrwał jednemu z policjantów broń i zaczął z niej strzelać w kierunku funkcjonariuszy. To zdarzenie pokazuje, że nie ma on żadnych skrupułów i przy zatrzymaniu będą użyte najwyższe środki ostrożności.

Na samym nagraniu widać jak w noc z 26 na 27 stycznia Dominik Sikora rozmawia z grupką osób przed wejściem do jednego z klubów na Starym Rynku. Rozmowa wydaje się spokojna i nie nic nie wskazuje, że za chwile może dojść do tragedii. Olgierd bez uprzedzenia wymierza bardzo silny cios w stronę Dominika.

Na nagraniu widać jak zaraz po uderzeniu napastnik ucieka do lokalu a zgromadzony tłum gapiów nie udziela pomocy.

Policja prowadzi dochodzenie w celu ustalenia gdzie obecnie znajduje się Olgierd Michalski.

Jest to materiał dowodowy ze śledztwa w sprawie śmierci Dominika Sikory. Nagranie posiadamy już od tygodnia. Jest zabezpieczone i dołączone do akt sprawy. Będziemy w tej kwestii kontaktować się z prokuraturą. Za ujawnienie materiału dowodowego zgodnie z art. 241. kk grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności
Rzecznik wielkopolskiej policji mł. insp. Andrzej Borowiak


Pogrzeb Poznańskiego sportowca Dominika Sikory odbędzie się w poniedziałek na Cmentarzu Miłostowo o godzinie 11:20

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA