Mieszkańcy pożegnali drzewo. W jego miejsce stanie biurowiec

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

100 letni kasztanowiec zostanie ścięty a mieszkańcy zorganizowali wiec na którym pożegnali drzewo.Urzędnicy wydali decyzję o zabudowie która zakłada ścięcie 100 letniego kasztanowca wraz z paroma innymi drzewami. Deweloper się cieszy a mieszkańcy protestują.

Niedługo na Jeżycach rozpocznie się kolejna inwestycja polegająca na budowie budynku mieszkalno-usługowego. Budynek będzie się znajdował w bezpośrednim sąsiedztwie Starego Zoo, na rogu ulic Zwierzynieckiej i Gajowej, czyli tam gdzie na razie wciąż jeszcze rośnie ogromny i piękny Kasztanowiec.

Przedstawione wizualizacje obiektu nie pozostawiają złudzeń – dla Drzewa nie ma już nadziei. Zamiast tego ponad 100-letniego cichego obserwatora w drodze do Zoo będziemy mijać osiem kondygnacji mieszkań, biur i sklepów.

Spotkajmy się pod Drzewem, póki jeszcze z nami jest.

Podziękujmy mu za cień w upalne letnie dni, za kasztany zbierane każdej jesieni, za schronienie podczas niespodziewanej ulewy, za codzienną dawkę tlenu, za nierówną walkę ze smogiem, a także za to, że przez tyle lat swojego istnienia był domem dla tysięcy ptaków i milionów owadów…
zachęcali na FB organizatorzy wydarzenia

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA