Przewodniczący KEP zaprasza na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu

Autor: Autor: Stanisław Karnacewicz
REKLAMA

Z okazji 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zaprasza rodaków z kraju i z zagranicy na Narodową Pielgrzymkę do Rzymu w dniu 17 maja.

Spotkajmy się 17 maja o 10.30 na pl. św. Piotra na uroczystej mszy św. pod przewodnictwem papieża Franciszka - zachęca przewodniczący KEP.

W przekazanej PAP przez biuro prasowe Episkopatu Polski informacji, abp Gądecki powiedział: "Od 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II dzieli nas dokładnie 100 dni. Narodowa Pielgrzymka do Rzymu jest wyrazem wdzięczności Bogu za życie i pontyfikat papieża Polaka". Podkreślił jednocześnie, że "św. Jan Paweł II wielokrotnie przybywał do Polski, a teraz my pojedźmy pomodlić się u Jego grobu i podziękować Bogu za papieża Polaka”.

Przewodniczący KEP zaznaczył, że założeniem Narodowej Pielgrzymki do Rzymu "jest modlitewne zjednoczenie Polaków w Watykanie wokół osoby i dziedzictwa, jakie zostawił Polsce i światu św. Jan Paweł II". Jak zapowiedział abp Gądecki, do decyzji organizatorów Narodowej Pielgrzymki do Rzymu pozostawione zostały kwestie dotyczące przejazdu, pobytu, czy odwiedzin miejsc sakralnych oraz turystycznych we Włoszech. Msza św. pod przewodnictwem papieża Franciszka będzie jedynym wspólnym punktem dla wszystkich wiernych, którzy chcą wziąć udział w Narodowej Pielgrzymce do Rzymu. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA