Wiele pomysłów na spędzenie soboty w Poznaniu

Autor: Codzienny Poznań AK
REKLAMA

Ferie zimowe dobiegają końca, ale oferta kulturalna, rekreacyjna i sportowa Poznania nie zwalnia tempa. Dziś wiele atrakcji czeka zarówno na małych jak i większych poznaniaków.

Już po raz kolejny Nadleśnictwo Łopuchówko organizuje rajd „W poszukiwaniu rannika zimowego”. 
Inicjatywa skierowana jest dla osób potrzebujących energetycznego zastrzyku płynącego z przyrody. Zwiedzanie zabytkowego parku połączone zostanie dodatkowo z odkrywaniem zabytkowego pałacu. Rajd odbędzie się w godzinach 10:00-13:00.

O godzinie 11:00 warto udać się do Biblioteki Raczyńskich na Rodzinne Czytanie. To ciekawy pomysł na spędzenie soboty w miłym i rodzinnym gronie. Wspólne czytanie skierowane jest do wszystkich, bez względu na wiek.  Bohaterem dnia będzie Tappi, a konkretniej „Przygody Tappiego z szepczącego lasu” oraz „Tappi i pierwszy śnieg”, które czytać będą aktorzy asz. teatru. 

Miłośnicy winyli z pewnością ucieszą się z 41. Poznańskiej Giełdy Fonograficznej, która odbędzie się w Domu Tramwajarza. W sobotę od godziny 12:00 do 15:00 miłośnicy muzyki będą mogli dokompletować swoją kolekcję. 

Mieszkańcy Jeżyc będą dziś również... żegnać prawie 100-letniego kasztanowca. Na rogu ulic Zwierzynieckiej i Gajowej (w sąsiedztwie Starego Zoo) ma powstać nowy, ośmiopiętrowy budynek mieszkalno-usługowy. W sąsiedztwie placu budowy znajduje się prawie stuletni kasztanowiec. Według wstępnych wizualizacji, drzewo czeka wycinka. Rada Osiedla  Jeżyce organizuje nietypowe wydarzenie, by pożegnać drzewo będące elementem ich codzienności.

Kibice już odliczają godziny do pierwszego gwizdka dla Lecha Poznań w rundzie wiosennej w tym sezonie. Rywalem Kolejorza będzie Raków Częstochowa. Jesienią Lech pokonał beniaminka na wyjeździe 3:2, ale Raków ma ostatnio dobrą passę. Jesień zakończył zwycięstwem nad faworyzowaną Lechią Gdańsk, a podczas okresu przygotowawczego wygrał sparingi z m.in. bułgarskim Carsko Sofia. W tabeli ekstraklasowej traci do Lecha tylko 3 punkty zajmując 11 miejsce.  Początek meczu przy ul. Bułgarskiej o godzinie 17:30.

Godzinę później rozpocznie się Potańcówka w CK Zamek, czyli taneczna zabawa dla małych i dużych. Uczestników imprezy do tańca mają porwać przede wszystkim dźwięki tradycyjnych wielkopolskich instrumentów, ale nie tylko. Wśród artystów nie zabraknie tych z lokalnej sceny, jak i gości.

O tej samej porze w ODK Pod Lipami będzie można bawić się świętując Chiński Nowy Rok. Każdy rok otrzymuje innego patrona. 2020 to rok Szczura, żywiołu metalu, a jego kolorem jest biały. I właśnie tym podczas swojej prelekcji zajmie się Jacek Kryg. Zapowie on prognozę dla Polski i świata na 2020 rok, ale również przedstawi prognozę dla poszczególnych znaków zodiaków chińskiego horoskopu. Podczas wydarzenia organizatorzy przygotują również propozycje orientalnych potraw. Wśród nich zarówno jarosze, jak i mięsożercy znajdą propozycję trafiające w ich preferencje smakowe.

Wieczorem warto wybrać się również na koncert grupy Mokrofon, który będzie nie tylko ostatnim w historii grupy, ale także wydarzeniem charytatywnym. Podczas koncertu, który odbędzie się 8 lutego, przeprowadzona zostanie kwesta na rzecz Hospicjum Palium.To największy ośrodek oferujący kompleksową opiekę paliatywną w Poznaniu.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA