Rada Starego Miasta zaprasza do udziału w konkursie Staromiejskich Inicjatyw Lokalnych

Autor: Maciej Kulczyński fot. materiały prasowe
REKLAMA

Radni ze Starego Miasta zapraszają do udziału w konkursie Staromiejskich Inicjatyw Lokalnych, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie na projekty kulturalne, społeczne i edukacyjne z pełnej puli 60 tysięcy złotych.

Jednym z najważniejszych celów, jakie stawia przed sobą Rada Starego Miasta jest budowanie pozytywnych relacji pomiędzy mieszkańcami. Dobrą okazją do tego jest kolejna edycja Inicjatyw Lokalnych. W ubiegłych latach cieszyły się one dużym zainteresowaniem i udało się zrealizować takie projekty jak m.in. taneczne milongi na Placu Wolności czy koncerty na pięknym dziedzińcu Szkoły Baletowej.
Jeszcze ważniejsza była realizacja wielu zajęć dla najmłodszych, w tym ze specjalistą logopedii oraz pedagogiem trenerem sensoplastyki, a oprócz tego zorganizowano spotkania czytelnicze w Domu Bajek i Pawilonie na Chwaliszewie.
Radna Maria Sokolnicka-Guzek zaznaczyła, że oczekuje od wnioskodawców chęci tworzenia lokalnych wydarzeń kulturalnych, koncertów czy prelekcji na społecznie ważne tematy. Najważniejszy we wniosku będzie pomysł na zintegrowanie lokalnej społeczności w celu wspólnie spędzonego aktywnie czasu.
Procedury prawne zezwalają na udział w konkursie fundacjom, stowarzyszeniom, związkom wyznaniowym i innym podmiotom, które spełniają wymogi stawiane przez Wydział Kultury ogłoszone przez system Witkac.pl.
Pula środków przeznaczonych na nowe projekty to 60 tysięcy złotych, a jeden samodzielny projekt może zyskać do 10 tysięcy złotych wsparcia. Aby uzyskać środki, należy wypełnić wniosek, przedstawić swój koncept oraz kosztorys całości. Niezbędne wnioski i informacje można znaleźć na stronie RO. Konkurs trwa do wyczerpania wszystkich funduszy przeznaczonych na jego realizację.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA