"Wielkopolski człowiek roku w budownictwie" wybrany. Został nim powiatowy inspektor nadzoru budowlanego

Autor: Maciej Kulczyński fot. UMP
REKLAMA

Paweł Łukaszewski, szef Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla miasta Poznania odebrał tytuł  "Wielkopolskiego człowieka roku w budownictwie" i nagrodę im. Rogera Sławskiego.

Nagroda jest przyznawana firmom i ludziom, którzy zasłużyli się dla wielkopolskiego budownictwa. Podczas pierwszego dnia Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury Budma odbyło się wręczanie statuetek. Wyróżnienie jest przyznawane w trzech kategoriach: "Wielkopolska firma roku w budownictwie", "Edukacja na poziomie szkolnictwa zawodowego i wyższego oraz propagowanie najnowszych rozwiązań technologicznych, konstrukcyjnych i materiałowych w budownictwie" oraz "Wielkopolski człowiek roku w budownictwie".

Paweł Łukaszewski odebrał nagrodę z rąk prezydenta Rady Wielkopolskiej Izby Budownictwa, doktora inżyniera Marka Szczęsnego i wicemarszałka województwa wielkopolskiego Wojciecha Jankowiaka. Łukaszewski był zaszczycony, faktem że jest pierwszym urzędnikiem, któremu przyznano tę statuetkę.

Patronem nagrody przyznanej szefowi Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego jest Roger Sławski (1871-1963)-poznański architekt i projektant m.in. Międzynarodowych Targów Poznańskich, Muzeum im. Mielżyńskich czy gmachu Towarzystwa Ubezpieczeniowego Union.

Wyboru zwycięzcy dokonali przedstawiciele Głosu Wielkopolskiego, poznańskiej Politechniki, Wielkopolskiej Izby Budownictwa i Wielkopolskich Okręgowych Izb: Architektów RP i Inżynierów Budownictwa. Organizatorami konkursu są: Wielkopolska Izba Budownictwa, Głos Wielkopolski i Międzynarodowe Targi Poznańskie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA