Pożegnalny koncert zagrają na rzecz Hospicjum Palium - Grupa Mokrofon zaprasza na Game Over

Autor: Oskar Glin fot. pixabay
REKLAMA

Sobotni wieczór będzie ostatnim, podczas którego zaprezentują się artyści, którzy przez 10 lat istnienia grupy Mokrofon tworzyli ten zespół. Koncert odbędzie się w klubie Dragon Social Club. Muzycy, którzy w sobotę zaprezentują się na scenie, postanowili przeznaczyć cały dochód z koncertu na cele charytatywne. Jak poinformowali, zebrane środki powędrują na rzecz Hospicjum Palium- Motyle dla hospicjum.

Grupa Mokrofon zadebiutowała w roku 2010. Wtedy ukazał się ich pierwszy singiel z gościnnym udziałem grupy „Poznański 13. grudnia”. Mokrofon to zespół, przez który przewinęło się wiele znanych nazwisk z polskiej sceny muzycznej. Byli to m.in. m.in. gitarzysta Robert „Litza” Friedrich oraz trębacz jazzowy Maciej Fortuna. Podczas swojej działalności muzycy zagrali na kilku festiwalach takich jak: LuxFest, Bałtyk Festiwal Media i Sztuka, Jarocin Festiwal- Hortex Rytmy Młodych czy Spring Break Showcase Festival & Conference.

Podczas koncertu, który odbędzie się 8 lutego, przeprowadzona zostanie kwesta na rzecz Hospicjum Palium.To największy ośrodek oferujący kompleksową opiekę paliatywną w Poznaniu.

Jak podkreśla założyciel hospicjum Prof. dr hab. Jacek Łuczak, zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na renowację łazienek w starej części hospicjum, które przestały spełniać potrzeby pacjentów hospicjum. Dodatkowo wspomina znaczenie słowa palium, które oznacza płaszcz. Wszyscy pracownicy hospicjum chcą otoczyć swoich podopiecznych ochronnym płaszczem i stworzyć im jak najlepsze warunki, do czego przydatne będą właśnie zebrane pieniądze. Organizatorzy zapraszają wszystkich chcących po raz ostatni posłuchać na żywo grupy Mokrofon oraz do hojnej pomocy na rzecz Hospicjum Palium.Koncert odbędzie się w sobotę, 8 lutego, o godzinie 20:02.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA