"Niebo nad moim miastem" - wyjątkowa wystawa fotografii w Bibliotece Raczyńskich

Autor: A. Karczewska fot. Biblioteka Raczyńskich
REKLAMA

Media społecznościowe, karty pamięci aparatów i telefonów komórkowych, blogi i albumy wielu ludzi wypełnione są zdjęciami nieba. Wschody i zachody słońca w szczególny sposób przyciągają wzrok i sprawiają, że ludzie chcą je uwiecznić na fotografiach. Niebo nad Poznaniem także potrafi zachwycić. W Bibliotece Raczyńskich otwarto wystawę fotografii „Niebo nad moim miastem” ze zdjęciami wykonanymi w stolicy Wielkopolski na przestrzeni 16 lat.

Choć za najpiękniejsze wschody i zachody słońca uznawane są te nad morzem, to niebo nad miastem potrafi być równie przepiękne. Agata i Piotr Tylińscy przez ostatnie 16 lat, w latach 2004-2016 fotografowali wschody, zachody i inne wyjątkowo piękne odsłony nieba nad Poznaniem. Oboje są członkami Poznańskiego Klubu Motorowego „Przemysław”.

Fotografie ukazują różne zjawiska atmosferyczne na tle horyzontu. To prawdziwa gra i zabawa z promieniami słońca, chmurami i miejskim oświetleniem w świetle gwiazd. Zdjęcia wykonywano zarówno na obrzeżach jak i w centrum stolicy Wielkopolski.

Wystawa dostępna jest w Herbaciarni Biblioteki Raczyńskich w Poznaniu do końca lutego 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA