Straż miejska ustaliła źródło wycieku substancji ropopochodnej do rzeki

Autor: Codzienny Poznań AK fot. straż miejska
REKLAMA

Straż miejska zlokalizowała źródło zanieczyszczenia rzeki Główna w rejonie ul. Bartniczej. Na powierzchni rzeki pojawiły się tłuste plamy, które wymagały interwencji ze strony także PSP i pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska.

Unoszące się na powierzchni wody tłuste plamy zauważyli mieszkańcy, którzy zgłosili sprawę straży miejskiej. Na miejsce wysłano Eko Patrol, który potwierdził zgłoszenie. Wstępnie wskazano, że to substancja ropopochodna, dlatego na miejsce wezwano pracowników Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz PSP. Strażacy pomogli w zabezpieczeniu wody zakładając opaskę pochłaniającą.

Pobrano próbki cieczy, by ustalić skład substancji i jej możliwy wpływ na środowisko.

Tymczasem strażnicy miejscy rozpoczęli działania mające na celu ustalenie źródła wycieku substancji. Określono, że doszło do tego w rejonie skrzyżowania ul. Janikowskiej i Bałtyckiej z jednego z kolektorów, który miał tam zakończenie.

Okazało się, że był to kolektor produkcyjny, który odprowadza wodę z pobliskiego zakładu. Sprawa została przekazana WIOŚ, który będzie prowadził dalsze czynności.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA