Ferie zimowe w Muzeum Narodowym. Co jeszcze jest w programie?

Autor: A. Karczewska fot. Muzeum Narodowe w Poznaniu FB
REKLAMA

Trwa drugi tydzień ferii, a oferta kulturalna Poznania dla dzieci i młodzieży wcale nie robi się krótsza. Muzeum narodowe w Poznaniu zaprasza do swojej siedziby oraz swoich oddziałów w najbliższe dni. Przygotowano szereg ciekawych atrakcji i warsztatów.

Muzeum Narodowe w Poznaniu przygotowało cykl spotkań, które przez całe ferie odbywają się zarówno w Gmachu Głównym MNP przy al. Marcinkowskiego, jak i w poszczególnych oddziałach Muzeum. Program przygotowano tak, by poruszać różne tematy, a tym samym zainteresować dzieci i młodzież w jak największym stopniu.

W tym tygodniu na najmłodszych mieszkańców Poznania czeka jeszcze kilka wydarzeń.

Jutro, czyli 5 lutego w Muzeum Etnograficznym odbędą się zajęcia „Barwne życie starych fotografii”. To opowieść  o dawnych fotografiach, o świecie kiedy fotograf  musiał  dojechać  na  wieś,  by  udokumentować  znaczące  wydarzenie.  W  części plastycznej dzieci będą ożywiać kolorem stare fotografie. Początek o godzinie 11:00. Zajęcia potrwają ok. 90 minut. Oferta skierowana jest do dzieci w wieku 6-12 lat.

Tego samego dnia i o tej samej godzinie w Muzeum Narodowym uczestnicy będą odkrywać tajemnice warsztatu artysty, czyli "skąd to cudo?". Czy  malowanie  to  sprawa  prosta? Zwłaszcza gdy żyło się 400 lat temu, a farb i pędzli nie można było kupić w najbliższym sklepie.. Co wspólnego z arcydziełami sztuki mają jajko, malachit albo mątwa? Tym razem, oprócz pięknego efektu końcowego, dzieci spróbują zauważyć i docenić również wyzwanie jakim jest samo malowanie. To również atrakcja dla dzieci w wieku 6-12 lat.

Z kolei w czwartek, 6 lutego, do siebie zaprasza Muzeum Sztuk Użytkowych. Dzień upłynie tam pod znakiem świnki skarbonki. Podczas zajęć dzieci będą przyglądać się monetom. Dowiedzą się, co nosiło się niegdyś w sakiewkach. To również wyjątkowa okazja, by  zobaczyć jedną z większych skarbonek w Poznaniu, a także wykonać unikatową monetę własnego projektu.

Z kolei w Muzeum Narodowym czekać będą "Podchody z mistrzami". Dzieci zamienią się w poszukiwaczy dzieł sztuki. Na wystawie "M jak Mistrzowie" będą szukać prac takich artystów jak Mondrian, Malewicz, Kandinsky, czy Picasso. Będą również rozwiązywać zadania i zagadki.

Ostatni dzień zajęć i ferii, a więc 7 lutego (piątek) to muzyczne opowieści o instrumentach  muzycznych dalekiego Wschodu połączymy z warsztatem plastycznym w Muzeum Instrumentów Muzycznych.

W Muzeum Narodowym będą odbywać się "Muzealne Walentynki". Muzeum zaprasza na romantyczne historie, którym często towarzyszy mały, nagi bobas z łukiem i strzałą, czyli mitologiczny Amor – bóg miłości i razem ze św. Walentym – patronem zakochanych, będą przewodnikami   po   muzealnych   salach.   Na  warsztatach dzieci wykonają kartkę, by obdarować nią 14 lutego tego, kogo kochają.

Na wszystkie zajęcia w Muzeum Narodowym i oddziałach obowiązują zapisy. Zgłoszenia przyjmowane są pod nr tel. 61 8 568 136 od poniedziałku do piątku od godz. 8.00 do 15.30.

Opłata za uczestnictwo w zajęciach wynosi 8 zł. od dziecka. Muzeum zapewnia materiały plastyczne.

REKLAMA
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA