Kultowa giełda znika z terenu Starej Rzeźni

Autor: A. Karczewska
REKLAMA

Można tam znaleźć unikatowe przedmioty, wyjątkowe towary i niepowtarzalne historie sprzedawców - giełda na terenie Starej Rzeźni wkrótce przestanie jednak istnieć. Miłośnicy antyków i „staroci” będą mogli nadal spotykać się z kupcami, jednak w zupełnie nowej lokalizacji, z dala od centrum miasta.

Giełda na terenie Starej Rzeźni to kultowe miejsce, które na stałe wpisało się w weekendowy obraz centrum miasta. Można tu znaleźć wszystko - od wyposażenia domu, przez płyty, kasety i winyle, przez ubrania po chemię gospodarczą i naturalne produkty. Wśród kupujących są zarówno młodzi jak i starsi mieszkańcy miasta.

Jak poinformowali twórcy giełdy, wkrótce zniknie ona jednak ze swej dotychczasowej lokalizacji. Na szczęście dla jej stałych bywalców, nie zostanie zlikwidowana, czego obawiała się część osób. Niestety, zniknie jednak z centrum Poznania.

Od 5 kwietnia giełda będzie odbywać się na Ratajach, a konkretniej na parkingu przed Centrum Handlowym M1 przy ul. Szwajcarskiej. W każdą drugą sobotę miesiąca trwać będzie giełda antyków, a w każdą niedzielę odbywać się będzie giełda rzeczy używanych.

Część osób obawia się, że zmiana lokalizacji i to tak daleko od centrum miasta negatywnie wpłynie na charakter giełdy. Nie tylko może pojawiać się na niej mniej osób, ale jak podkreślają stali bywalcy, zniknie "urok i niepowtarzalny klimat" jaki tworzył teren zabytkowego kompleksu Starej Rzeźni. Jak będzie w rzeczywistości pokażą najbliższe miesiące.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA