Chore jesiony znikają z ul. Milczańskiej. ZDM wykona nowa nasadzenia jeszcze w tym roku

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM
REKLAMA

Cztery jesiony, z których dwa już są obumarłe, a dwa kolejne nie mają szans na przeżycie znikają z pasa drogowego na ul. Milczańskiej. Decyzja o wycięciu drzew została poprzedzona kilkukrotnymi oględzinami. W zamian, jeszcze w tym roku rozpocznie się wykonywanie nasadzeń rekompensacyjnych.

Kondycja drzew pogarszała się od kilku lat. Niemal 3 lata temu wykonywano przycinanie dwóch z czterech jesionów z uwagi na obumarłe konary i istniejący posusz. Podjęto także działania pielęgnacyjne i sanitarne, które zlecił ZDM.

Podczas ostatniego przeglądu, którego dokonano wiosną 2019 roku wykazano, że drzewa nie wznowiły wegetacji. W lipcu przygotowano wstępną listę drzew planowanych do możliwej wycinki, która została przedstawiona miejscowej radzie osiedla.

Proces ten musiał być jednak poprzedzony szeregiem procedur i uzyskaniem odpowiednich decyzji i dokumentów. ZDM złożył wniosek o pozwolenie na wycinkę czterech jesionów do Departamentu Środowiska Urzędu Marszałkowskiego.

W połowie października ubiegłego roku eksperci oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego dokonali ponownych oględzin roślin, podczas których potwierdzono zły stan zdrowotny jesionów.

Decyzja zezwalająca na usunięcie drzew została wydana w połowie stycznia 2020 roku. ZDM został zobowiązany do wykonania nasadzeń zastępczych w liczbie odpowiadającej wycince do 31 grudnia 2021 roku.

Wycinka chorych roślin rozpoczęła się dzisiaj, a ZDM deklaruje wykonanie nowych nasadzeń jeszcze w tym roku. W tym celu przygotowany zostanie projekt nasadzeń, w którym zostaną wskazane zarówno miejsca jak i gatunki nowych drzew. Jak informuje ZDM, prawdopodobnie zostanie wykorzystana przestrzeń w pasie progowym ul. Milczańskiej, gdzie nie ma infrastruktury podziemnej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA