Autostrada Wielkopolska uczy dzieci zasad bezpieczeństwa. W ciągu trzech lat przeszkolono kilkanaście tysięcy uczniów

Autor: A. Karczewska fot. materiały prasowe
REKLAMA

W ciągu trzech lat trwania kampanii "Autostrada do Szkoły" Autostrady Wielkopolskiej przeszkolono już 11 tysięcy uczniów ze 180 szkół na terenie województwa wielkopolskiego i lubuskiego. Dzieci poznają zasady bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym, poprzez zajęcia, które są połączeniem nauki, zabawy i innowacyjnej technologii.

W swoim programie Autostrada Wielkopolska wykorzystała nowinki i gadżety technologiczne takie jak np. wirtualna rzeczywistość poprzez specjalną aplikację i gogle VR. Uczniowie przenosili się dzięki nim do wirtualnego miasta, w którym uczyli się zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

W czasie zajęć korzystano także z interaktywnego stoły, który pozwalał na naukę i utrwalanie wiedzy z zakresu znajomości znaków drogowych.

Program "Autostrada do Szkoły" rozpoczął się w kwietniu 2017 roku i był odpowiedzią na wyniki badań sondażowych, z których wynikało, że co trzeci rodzic uczniów w województwach: wielkopolskim i lubuskim, widzi konieczność wprowadzenia zmian i działań zwiększających bezpieczeństwo w rejonach placówek oświatowych.

W ramach akcji powstały także specjalne przejścia dla pieszych w rejonach szkół, odbywały się zajęcia, a dzieci uczestniczyły w zabawach, które miały cel edukacyjny.

"Po niemal trzech latach kampanii „Autostrada do Szkoły” możemy śmiało powiedzieć, że przyczyniliśmy się do poprawy bezpieczeństwa dzieci z gmin leżących wzdłuż Autostrady Wielkopolskiej. Aż 11 tys. uczniów wzięło udział w wirtualnej lekcji bezpieczeństwa i to na pewno zaprocentuje w przyszłości. Jestem przekonany, że rośnie pokolenie świadomych użytkowników dróg "
Robert Stankiewicz, Autostrada Wielkopolska

Partnerem programu „Autostrada do Szkoły” była Autostrada Eksploatacja SA, Kulczyk Foundation oraz Strabag Sp z o.o.. Patronat nad programem objęli: Komenda Główna Policji, Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Wojewódzka Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Poznaniu, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Marszałek Województwa Lubuskiego, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA