W sobotę uruchomią nowy przystanek tramwajowy przy ul. Mogileńskiej. Stary będzie funkcjonował tymczasowo

Autor: A. Karczewska fot. redakcja/poglądowa
REKLAMA

W sobotę, 1 lutego, zostanie uruchomiony nowy przystanek tramwajowy "Mogileńska" na trasie w kierunku Miłostowa, który będzie obsługiwany przez linie numer 6 i 8. Jednocześnie utrzymany zostanie dotychczasowy przystanek "Pusta", choć na razie jego funkcjonowanie będzie kontynuowane testowo.

Nowy przystanek znajduje się w rejonie skrzyżowania ulic: Mogileńskiej i Warszawskiej, tuż przy przystanku autobusowym o tej samej nazwie. Takie rozwiązanie ma zapewnić dogodniejsze przesiadanie się pasażerów między pojazdami komunikacji zbiorowej. Jednocześnie przystanek ma ułatwić korzystanie z linii tramwajowym mieszkańcom okolicznego osiedla.

Na decyzję o powstaniu nowego przystanku akurat w tej lokalizacji miało wpływ także otwarcie nowych siedzib Urzędu Celnego i Urzędu Skarbowego, które do tej pory znajdowały się bliżej przystanku "Pusta".

Otwarcie nowego przystanku "Mogileńska" zaplanowano na 1 lutego. Od tego dnia tramwaje linii numer 6 i 8 będą się na nim zatrzymywały jadąc w kierunku Miłostowa.

Według początkowych założeń, wraz z uruchomieniem nowego, stary przystanek ("Pusta") miał zostać zlikwidowany, jednak z uwagi na głosy pasażerów i wniosek Rady Osiedla Warszawskie-Pomet-Maltańskie, podjęto decyzję o tymczasowym pozostawieniu obu przystanków. W tym czase odbywać się będą pomiary natężenia ruchu i zainteresowania pasażerów przystankiem. Jeśli wypadną pozytywnie, przystanek prawdopodobnie zostanie na stałe, co jednak będzie wiązało się z wyższymi kosztami przejazdu dla pasażerów. Jeśli jednak okaże się, że zdecydowana większość podróżnych korzysta z nowego przystanku, stary zostanie zlikwidowany.

Ponieważ dodatkowy przystanek oznacza wyższy koszt przejazdu w przypadku opłacania podróży z  tPortmonetki na karcie PEKA dla pasażerów z rejonu Antoninka, Kobylepola lub Zielińca, ZTM poprosił o opinię także Radę Osiedla Antoninek – Kobylepole – Zieliniec. Samorząd lokalny również poparł ideę testowego pozostawienia obu przystanków.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA