Drzewa oddzielą osiedle od ul. Hetmańskiej

Autor: Codzienny Poznań AK fot. ZDM
REKLAMA

Wzdłuż ul. Hetmańskiej będzie bardziej zielono. Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął sadzenie ponad 150 drzew, które mają ozdobić okolicę. Co ciekawe, pomysł na zagospodarowanie terenu zielenią był inicjatywą mieszkańców os. Armii Krajowej.

Mieszkańcy ratajskiego osiedla chcieli odgrodzić się od ul. Hetmańskiej drzewami. Dzięki temu na osiedlu będzie nieco ciszej, bezpieczniej, a także docierać będzie tam mniej zanieczyszczeń z ruchliwej ulicy. Zyska także estetyka okolicy, ponieważ drzewa będą zdobić teren.

Prace rozpoczęły się od cięć odmładzających i usunięciu zamierających lub znajdujących się w złym stanie dotychczasowych roślin. Teraz rozpoczęło się sadzenie ponad 150 drzew, które na prośbę mieszkańców będą różnorodne gatunkowo, a wśród nich zarówno liściaste jak i iglaste.

Wykonane zostaną naturalistyczne obsadzenia m.in. robinii białej, sosny czarnej, klonu polnego, lipy drobnolistnej i klonu jawora, które mają dłużej zdobić okolice niż w obecne krótkowieczne wierzby mandżurskie.

Prace mają potrwać do końca marca 2020 roku. Gwarancja pielęgnacyjna na drzewa będzie obowiązywała do 30 listopada 2021 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA