Strażak, który zginął w czasie budowy został patronem skweru w Poznaniu

Autor: Maciej Kulczyński fot. MPK Poznań
REKLAMA

W okolicach przystanku ,,Piaśnicka Rynek” uroczyście otwarto skwer imienia Michała Tomiaka, strażaka, który zginął porażony prądem podczas budowy trasy tramwajowej na Franowo w 2011 roku.

Na wydarzeniu otwarcia skweru obecni byli rodzice śp. Michała, jego koledzy i goście pośród których znajdował się m.in. Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta Poznania. Podziękował on strażakom za trud i poświęcenie, jakie wkładają oni w swoją pracę.W imieniu rodziny zmarłego podziękowania przyjął pan Leszek Tomiak.

W stworzenie miejsca pamięci zaangażowane było poznańskie MPK. We wrześniu 2019 roku Rada Miasta Poznania podjęła decyzję o budowie skweru nad tunelem tramwajowym trasy na Franowo. Najodpowiedniejszym miejscem według nich był teren niedaleko przystanku ,,Piaśnicka Rynek. To właśnie nieopodal niego doszło do wypadku w 2011 roku.

MPK od samego początku było bardzo zaangażowane w realizację projektu. Zamontowano ławki, a poza tym posadzona została zieleń w postaci drzew oraz krzewów i trawy. Najważniejszym jednak elementem skweru jest głaz z tablicą upamiętniającą aspiranta Tomiaka. Na koniec uroczystości pod pomnikiem zostały złożone wiązanki kwiatów oraz zapalono znicze.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA