Poznański Szlak Legend pomysłem na ferie. Na dzieci czekać będą nagrody

Autor: A. Karczewska fot. UMP
REKLAMA

Pierwszy tydzień ferii powoli dobiega końca, jednak to nie oznacza, że brakuje pomysłów jak efektywnie spędzić czas wolny od nauki. Brama Poznania poza cyklem warsztatów na okres zimowych wakacji ma w swej ofercie także Poznański Szlak Legend dla Dzieci, czyli wycieczki, które można indywidualnie zorganizować w dowolnym czasie w oparciu o przygotowane materiały. Na uczestników zabawy w ferie czekać będą także nagrody.

Poznański Szlak Legend to pomysł na zwiedzanie Poznania i poznawanie jego historii w nietypowy sposób. Co ważne, można zorganizować wycieczkę w dowolnym momencie i gronie - wystarczy pobrać materiały udostępniane przez Bramę Poznania, czyli mapę i grę miejską. To atrakcja zarówno dla najmłodszych jak i dorosłych.

Trasa prowadzi przez miejsca będące symbolami miasta, które związane są z miejskimi legendami. Aby wykonać poprawnie zadania gry miejskiej należy rozwiązywać wskazówki ujęte w materiałach. Dzięki temu spacer jest jeszcze większą zabawą.

Jak informuje Brama Poznania, przygotowano specjalne nagrody dla tych, którzy postanowią wziąć udział w grze w czasie ferii. Każde dziecko, które do końca tegorocznych ferii zimowych przyniesie do Bramy Poznania lub Centrum Inicjatyw Rodzinnych folder z poprawnym rozwiązaniem zagadek w ramach Szlaku otrzyma bezpłatnie publikację „Koziołki, rury i czarcie ogony” z dziesięcioma legendami o Poznaniu. Książki dostępne są w punkcie informacyjnym Bramy Poznania i w CIR w godzinach otwarcia instytucji.

Materiały potrzebne do udziału w grze dostępne są online oraz w Bramie Poznania, Poznańskim Centrum Świadczeń - Centrum Inicjatyw Rodzinnych, Centrum Informacji Senioralnej oraz w punktach Centrum Informacji Turystycznej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA