Oficjalne przekazanie nowego sprzętu policjantom z Komisariatu Wodnego Policji w Poznaniu

Autor: Maciej Kulczyński fot. UMP, KWP
REKLAMA

Pierwszy zastępca prezydenta miasta Poznania Mariusz Wiśniewski przekazał funkcjonariuszom Poznańskiemu Komisariatowi Wodnemu w ich siedzibie nowy sprzęt w postaci samochodu terenowego z łodzią motorową na przyczepie.

Nowe wyposażenie bardzo przyda się w codziennej pracy poznańskiego oddziału i ma wyraźnie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa mieszkańców Poznania.

Wyposażenie poznańskich wodniaków zasilił samochód terenowy ISUZU D-MAX z przyczepą i łodzią motorową. W uroczystości poza Mariuszem Wiśniewskim wziął udział Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Piotr Mąka wraz z Zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Konradem Chmielewskim.

Nowymi nabytkami są samochód ISUZU D-MAX i łódź motorowa Brema V-850. Samochód cechuje się silnikiem o pojemności 1.9 i mocą 163 KM, a dodatkowo jest wyposażony w automatyczną skrzynię biegów. Natomiast spośród atutów nowej łodzi można wyróżnić lekkość oraz to, że można się nią poruszać nawet na trudno dostępnych akwenach i zbiornikach wodnych.

Wodniacy przeszli również niezbędne szkolenie z posługiwania się nowym sprzętem. Instruktorzy podzielili się wiedzą na temat wykorzystania środków transportu w trudnym terenie oraz jak obsługiwać specjalną wyciągarkę.

Za cały sprzęt zapłacono około 260 tys. złotych, a został on sfinansowany z środków przekazanych przez Urząd Miasta oraz pieniędzy Policji w ramach programu 50 na 50.

Komendant Poznańskiej Policji Piotr Mąka w podziękowaniu dla Urzędu Miasta podarował Mariuszowi Wiśniewskiemu specjalny ryngraf i medal okolicznościowy z okazji 100. rocznicy powołania Policji Państwowej.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA