Wystawa biżuteria Sławy Tchórzewskiej w Galerii Sztuki Złotniczej YES

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

NIEZNANE ŚWIATY Sławy Tchórzewskiej to absolutnie niestandardowa wyprawa do krainy biżuterii, który stanowi efekt ekspresji wyobraźni artystki. Prace rodzą się bez szkiców i projektów, ich siłą jest kolor, unikatowa forma i totalna swoboda w zakresie interpretacji. Dla niektórych będą to biomorficzne twory, dla innych istoty z dna oceanu. Wszyscy zaś przekonają się o bogatej gamie kolorystycznej prezentowanych prac, ich zaskakującej konstrukcji i nieoczywistych materiałach,
z których zostały stworzone.

Artystka mówi o sobie, że kolekcjonuje chwile, czasem tak błahe jak przelotny uśmiech przechodnia, smak ulubionych owoców, dźwięki muzyki elektronicznej, której jest wielką fanką.
To właśnie takie momenty są najszlachetniejszym tworzywem, z którego Sława Tchórzewska buduje swoje obiekty. Ich intermedialność wynika bezpośrednio z faktu, że artystka nie tylko doskonale odnajduje się na gruncie biżuterii, ale również mody, jako stylistka. Nie dziwi więc fakt, że jej projekty odznaczają się dużym potencjałem estetycznym, a przy okazji są dopracowane w najmniejszym szczególe. Znamienne jest również naznaczenie biżuterii Sławy Tchórzewskiej ponadczasowym charakterem, pewną uniwersalnością, która nie ulega trendom. Jest w niej za to ogromny ładunek kobiecości wyrażany zarówno w formach, jak i kolorystyce. 

Wernisaż wystawy z udziałem Sławy Tchórzewskiej odbędzie się 7 lutego 2020 roku o godz.  19:00. Prace zaś oglądać będzie można do 2 marca 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA