Olimpijczyk z miejskim stypendium sportowym

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Wiktor Chabel, srebrny medalista wioślarskich mistrzostw świata i zdobywca kwalifikacji na igrzyska olimpijskie w Tokio otrzymał z rąk Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania stypendium dla najlepszych sportowców. Spotkanie odbyło się we wtorek w urzędzie miasta.

Na co dzień Wiktor Chabel reprezentuje barwy Klubu Sportowego Posnania Poznań. W 2019 r. wraz z kolegami zajął drugie miejsce podczas mistrzostw świata w Linzu w męskiej czwórce podwójnej, co dało mu kwalifikację olimpijską. 

- Serdecznie gratuluję dotychczasowych osiągnięć i trzymam kciuki za sukces na igrzyskach w Tokio - powiedział Jacek Jaśkowiak, prezydent miasta, wręczając stypendium o wartości 36 tys. zł. - Wioślarstwo ma w Poznaniu długie i piękne tradycje. Tym bardziej cieszę się, że wybrał Pan nasze miasto i że możemy w ten sposób wspierać Pana karierę.

Wiktor Chabel od wielu lat jest stypendystą Miasta Poznania. Stypendium otrzymywał w latach 2016-2019. Wcześniej przyznano mu je także w roku 2009 i 2012. 

Wiktor Chabel przygodę z wioślarstwem rozpoczął dość późno, bowiem dopiero na pierwszym roku studiów. Wcześniej próbował swoich sił w różnych dyscyplinach, był m.in. członkiem sekcji pływackiej Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do wioślarstwa zachęcił go kolega, z którym poszedł na pierwszy trening do AZS AWF Kraków. Tam też poznał swojego pierwszego trenera - Jerzego Zycha. Z czasem, gdy jego kariera zaczęła nabierać tempa przeniósł się do Poznania, by mieć jak najlepsze warunki do trenowania.

Chabel startował w imprezach najwyższej rangi. Podczas ostatnich igrzysk olimpijskich, które odbyły się w 2016 r. w Rio de Janeiro zajął 4. miejsce w czwórce podwójnej, do medalu zabrakło mu tylko 1,44 sekundy. Do największych sukcesów wioślarza można zaliczyć: srebrny medal mistrzostw Europy 2017 (Racice), brązowe medale mistrzostw Europy 2009 (Brześć), 2011 (Płowdiw) i 2018 (Glasgow).

W 2019 r. Chabel wywalczył srebro podczas mistrzostw świata. Wynik ten dał kwalifikację na XXXII Letnie Igrzyska Olimpijskie, które odbędą się w Tokio na przełomie lipca i sierpnia. 

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA