Kawka Bis - spotkanie z mieszkańcami Osiedla Główna

Autor: Redakcja serwisu www.codziennypoznan.pl foto. archiwum
REKLAMA

Jak uzyskać dofinansowanie na wymianę źródeł ciepła na bardziej ekologiczne? Ile wynosi dotacja? Jakie dokumenty są potrzebne? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań będzie można uzyskać podczas spotkania poświęconego programowi Kawka Bis i zapisom uchwały antysmogowej. 

Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 3 lutego o godz. 17.30 w budynku byłego Gimnazjum nr 20 przy ul. Głównej 45. Przedstawiciele Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska UMP opowiedzą obowiązujących w tej edycji Kawki Bis zasadach oraz zapisach uchwały antysmogowej. Po spotkaniu będzie możliwość indywidualnej konsultacji.

Celem programu Kawka Bis jest zmniejszenie emisji zanieczyszczeń, powstających na skutek spalania paliw stałych, takich jak węgiel, drewno czy brykiety. Poznaniacy mogą starać się o dofinansowanie na likwidację pieców i kotłów, które są nimi opalane oraz zastępowanie ich np. ciepłem systemowym, ogrzewaniem gazowym, elektrycznym, olejowym czy instalacją fotowoltaiczną.

Największą zmianą, jaka obowiązuje od tego roku w programie Kawka Bis, jest wysokość maksymalnej dotacji. W latach ubiegłych mieszkańcy mogli korzystać z dofinansowania do 6 tys. zł. Teraz kwota ta może wynieść 12 tys. zł, a nawet 15 tys. zł, w przypadku instalacji odnawialnych źródeł energii w postaci pomp ciepła lub paneli fotowoltaicznych. Ponadto poznaniacy, którzy zdecydowali się na wymianę pieca na bardziej ekologiczny, będą mogli starać się o zwrot nie 80 proc. kosztów, jak dotychczas, lecz 100 proc. Na Kawkę Bis przeznaczono także więcej pieniędzy. Na cele związane z programem zabezpieczono 10 mln zł, czyli pięciokrotnie więcej niż w poprzedniej edycji.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA