Trwa nabór wniosków w do konkursu Pięknieje Wielkopolska Wieś

Autor: Codzienny Poznań AK fot. pixabay
REKLAMA

Jeszcze przez niecały miesiąc można składać wnioski w ramach konkursu „Pięknieje Wielkopolska Wieś”. Tegoroczna edycja jest jubileuszową, bowiem konkurs odbywa się już po raz 10. To okazja na uzyskanie wsparcia finansowego pozwalającego na przeprowadzenie inwestycji mających na celu podniesienie jakości i estetyki życia na wielkopolskich wsiach i aktywizacji społecznej.

Konkurs organizowany jest przez Zarząd Województwa Wielkopolskiego w ramach programu „Wielkopolska Odnowa Wsi 2013-2020”. Dofinansowanie pozwala sołectwom na realizację projektów związanych z aktywizacją społeczności lokalnej, organizację lokalnych wydarzeń promujących kulturę i walory okolicy oraz rozbudowę infrastruktury wiejskiej.

Celem konkursu jest z jednej strony podniesienie integralności mieszkańców, a z drugiej wzmocnienie procesu odnowy wsi. Ma to na celu również podniesienie jakości życia na terenie wsi.

W ramach programu powstają nowe place zabaw dla dzieci, wyposażone świetlice, plenerowe miejsca spotkań czy boiska sportowe. Organizowane są także imprezy wiejskie, których celem jest integracja mieszkańców czy kultywowanie lokalnych tradycji. Jak przyznają organizatorzy często zdarza się, że realizowane są projekty mające na celu wzrost atrakcyjności turystycznej terenu.

Do tej pory, dzięki dofinansowaniom w ramach programu udało się już zrealizować 1557 projektów.

„Dotychczas w programach Wielkopolskiej Odnowy wzięło udział prawie 2100 sołectw ze 189 gmin województwa wielkopolskiego. Samorząd Województwa Wielkopolskiego przeznaczył dotychczas ponad 31 mln zł na realizację programu.”
Krzysztof Grabowski Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego


Do ubiegłorocznej edycji zgłoszono ponad 280 projektów, spośród których wybrano 125, które otrzymały dofinansowanie.

W tym roku nabór wniosków trwa do 25 lutego 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA