Mieszkańcy nie odpuszczają - ponad 2200 zgłoszeń do straży miejskiej w 7 dni

Autor: A. Karczewska fot. straż miejska
REKLAMA

Siedem dni i ponad 2200 zgłoszeń od mieszkańców - tak wyglądał ubiegły tydzień w pracy straży miejskiej. Nie po raz pierwszy najwięcej dotyczyło nieprawidłowego parkowania przez niektórych kierowców, a także ochrony środowiska i gospodarki odpadami.

Jak informuje straż miejska, od 13 do 19 stycznia przyjęto 2212 zgłoszeń, w tym aż 1588 dotyczyło niezgodnego z przepisami zachowania kierowców. Podczas podjętych interwencji podjęto decyzję o wystawieniu 661 wezwań i założeniu 613 blokad. Aż 50 kierowców musiało odebrać swoje samochody z parkingu strzeżonego, gdzie zostały odholowane. Ponad 1187 zgłoszeń przekazanych drogą elektroniczną będzie rozpatrzonych w toku postępowania wyjaśniającego.

Strażnicy w ubiegłym tygodniu przeprowadzili również działania na ul. Kościuszki, gdzie wystawiali mandaty i wezwania kierowcom parkującym m.in. w miejscach objętych zakazem zatrzymywania się.

Drugą grupą zgłoszeń najczęściej przekazywanych przez mieszkańców była ochrona środowiska i gospodarka odpadami. To problem, który zgłaszano 222 razy. Wśród nich były m.in. dzikie wysypiska śmieci, spalanie odpadów i innych substancji zabronionych w piecach i kominach oraz wraki na poznańskich ulicach.

Funkcjonariusze odpowiedzieli na 110 sytuacji zagrożenia zdrowia i życia. Najwięcej dotyczyło osób nadmiernie spożywających alkoholu oraz bezdomnych. W sprawie zakłócania ciszy i porządku publicznego podjęto 68 interwencji na prośbę mieszkańców.

W ubiegłym tygodniu aż 99 razy interweniowano w sprawie zwierząt. Choć najczęściej dotyczyło to bezpańskich psów, kotów wymagających pomocy człowieka czy dzików na terenie zabudowanym, to pojawiły się również mniej typowe interwencje, takie jak np. pojawienie się pluskwiaka śródziemnomorskiego na poznańskim Świerczewie czy przewożenie rannych ptaków do Ptasiego Azylu, w tym np. rannej pustułki.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA