Porażka koszykarek ENEA AZS Poznań

Koszykarki Enea AZS Poznań w meczu 15. kolejki ekstraklasy po fatalnej czwartej kwarcie przegrały z sąsiadem w tabeli Widzewem Łódź 69:78 (28:23, 14:19, 20:15, 7:21). Bardzo dobra gra kapitan Enea AZS Aleksandry Pawlak (zdobyła 21 punktów) nie wystarczyła.

Pod wodzą nowego trenera Adama Ziemińskiego akademiczki rozpoczęły spotkanie bardzo dobrze, bo od stanu 8:0. Widać było w zespole dobrą energię i ogromną chęć walki. Od początku meczu koncertowo grała Aleksandra Pawlak, która dziurawiła kosz rywalek. Doświadczona kapitan dyrygowała zespołem, który po pierwszej kwarcie utrzymał prowadzenie 28:23.

Widzewianki jednak się nie poddawały. Tuż po rozpoczęciu 2 kwarty Julia Drop trafiła „trójkę” i łodzianki doszły akademiczki na 2 punkty.  Po trafieniu 2 koszy przez Pawlak i Parzeńską poznanianki zanotowały długi przestój, co skrzętnie wykorzystały przyjezdne. Po celnym lay-upie doskonale znanej w Poznaniu Jazmine Davis, w 16 minucie meczu łodzianki pierwszy raz wyszły na prowadzenie (32:33). Jednak walka do końca drugiej kwarty była bardzo wyrównana i na tablicy wyników  po pierwszej połowie  był remis 42:42. Można było powiedzieć, że mecz  zaczynał się od początku.