"Podtekst" w Słodowni Starego Browaru

Autor: A. Karczewska fot. J. Wittchen
Artykuł sponsorowany
REKLAMA

„Podtekst” - tak nazywa się najnowsza wystawa Katedry Komunikacji Wizualnej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu, która prezentowana jest w Słodowni +1 w Starym Browarze. Wernisaż odbędzie się dziś wieczorem.

Wystawa jest częścią obchodów stulecia istnienia poznańskiej uczelni artystycznej, które rozpoczęły się w 2019 roku. W ramach współpracy ze Starym Browarem, która trwa już od lat, postanowiono zorganizować ją w murach Centrum.

Ekspozycja obejmuje prace ukazujące złożoność komunikatu wizualno-tekstowego. To prace pracowników i studentów Uniwersytetu Artystycznego.

„Podtekst stanowi istotny element komunikacji wizualnej, zarówno jako metafora tworząca wielowarstwowy przekaz, a także - w ujęciu użytkowym - punkt odniesienia. Projekty powstają w oparciu o brief, tekst literacki, czy swobodną notatkę, narrację pisarską. Jednocześnie tekst obecny jest w obszarze wielu działań: typografii, wydawnictw, projektowania litery, plakatu, animacji itp. ”
organizatorzy wystawy


Wernisaż wystawy zaplanowano na piątek, 24 stycznia, o godzinie 18:00. Wystawa dostępna jest w Słodowni +1 w Starym Browarze do 8 lutego, czynna będzie w godzinach 12:00-20:00. Wstęp jest wolny.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA