Nowa pętla autobusowo-tramwajowa przy ul. Falistej. Ułożono już ok. 75% torowiska

Autor: Codzienny Poznań AK fot. PIM
REKLAMA

Do końca tego roku mają zakończyć się prace związane z budową trasy tramwajowej i nowej pętli tramwajowo-autobusowej w rejonie ul. Unii Lubelskiej i Falistej. Inwestycja ma poprawić skomunikowanie tej części miasta z jego centrum. Do tej pory udało się m.in. zakończyć większość prac ziemnych, a także ułożyć już ok. 75% nowego torowiska.

Prace przy rozbudowie ul. Unii Lubelskiej, budowie nowej pętli tramwajowo-autobusowej przy ul. Falistej oraz nowej trasy tramwajowej, która będzie do niej prowadzić rozpoczęły się w lipcu 2019 roku. Inwestycja ma na celu poprawę skomunikowania okolicznych osiedli z centrum miasta transportem publicznym. Nowa trasa tramwajowa, dworzec i możliwość przesiadek z tramwajów na autobusy mają zachęcić pasażerów do częstszego korzystania z transportu zbiorowego przy poruszaniu się po mieście, a tym samym do zmniejszenia ruchu samochodowego w Poznaniu.

Do tej pory w ramach prac zakończono już większość robót ziemnych, w tym m.in. przebudowę sieci cieplnej i remont kanalizacji deszczowej. Wybudowano również cały nasyp pętli i ułożono ok. 75% nowego torowiska.

Przechodnie mogą zauważyć fundamenty i ściany budynku ekspedycji MPK.

Obecnie trwa budowa jezdni i prace związane z infrastrukturą podziemną.

„Przebudowywana jest sieć sanitarna na głębokości 7 metrów, zbudowano większość zaplanowanego wodociągu, trwa budowa infrastruktury energetycznej, telekomunikacyjnej oraz trakcyjnej.”
Poznańskie Inwestycje Miejskie


Jak informuje spółka PIM, do końca lutego powinny zakończyć się prace przy budowie chodnika od Ronda Żegrze do nowego ciągu pieszo-rowerowego, dzięki czemu łatwiej będzie dojść do ronda idąc od strony osiedla. Termin ten możliwy jest jednak jedynie w sytuacji, gdy utrzymywać się będą sprzyjające warunki pogodowe.

Prace wykonywane w ramach tego zadania mają zakończyć się do końca 2020 roku.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA