Klasy policyjne w Wielkopolsce. Komendant z nauczycielami podsumował dotychczasową współpracę

Autor: Sławomir Gembara KWP Poznań
REKLAMA

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp.Piotr Mąka spotkał się z przedstawicielami grona pedagogicznego kilku szkół ponadpodstawowych z województwa wielkopolskiego, które realizują założenia programu edukacyjnego w ramach podpisanych porozumień z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu.

W Klubie Policyjnym KWP w Poznaniu odbyło się spotkanie przedstawicieli grona pedagogicznego z kilku szkół realizujących „Ramowy program wsparcia dydaktycznego w nauczaniu klas o profilu policyjnym” z Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu insp. Piotrem Mąką. Założenia programu zostały opracowane przez pracowników KWP w Poznaniu i wdrożone w tych szkołach, które wyraziły zainteresowanie i zawarły stosowne porozumienie z  Komendantem Wojewódzkim Policji w Poznaniu.

W trakcie spotkania, w którym uczestniczyli również autorzy programu oraz funkcjonariusze realizujący proces ewaluacyjny programu, nauczyciele  zaprezentowali swoje uwagi, spostrzeżenia oraz wnioski z dotychczas  realizowanych zajęć. W szczególności zwrócili uwagę na obustronny wzrost zaangażowania w zakresie wykonywania poszczególnych punktów przygotowanego Programu. Jak podkreślili nauczyciele, zauważyć można wyraźnie wyższy poziom zainteresowania samych uczniów tych klas działalnością w grupie na rzecz różnych inicjatyw prospołecznych  i udziału w całej gamie przedsięwzięć realizowanych przez Policję, w tym również licznych uroczystościach.

W dyskusji głos zabrał komendant Piotr Mąka, który podkreślił znaczenie pracy nauczycieli z uczniami klas policyjnych, gdyż poprzez ich zaangażowanie społeczeństwo „wzbogaca się” o grono  świadomych, aktywnych i empatycznych młodych ludzi, którzy nawet jeśli nie wstąpią do Policji to staną się obywatelami dbającymi o kwestie bezpieczeństwa i porządek prawny.

W dalszej części spotkania pracownicy zespołu ewaluacyjnego KWP przedstawili wnioski z przeprowadzonych dotychczas zajęć i poczynionych podczas nich licznych obserwacji, rozmów z gronem pedagogicznym oraz badań. W trakcie trwającej wymiany spostrzeżeń i refleksji zespół ewaluacyjny uzyskał ciekawy materiał, przydatny m.in. do opracowania sposobów realizacji Programu.

Za dotychczasową współpracę uczestnicy debaty otrzymali od Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu insp. Piotra Mąki okolicznościowe adresy.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA