Biblioteka Raczyńskich zaprasza na ferie w skandynawskich klimatach

Autor: Oskar Glin fot. pixabay/poglądowa
REKLAMA

Ferie w województwie wielkopolskim zbliżają się wielkimi krokami. Od poniedziałku dzieci i młodzież rozpocznie swoją dwutygodniową przerwę zimową. Aby spożytkować ten czas w racjonalny sposób i nie spędzić go jedynie przed telewizorem biblioteka Raczyńskich przygotowała dla dzieci w wieku szkolnym zajęcia i warsztaty.

Inspiracją dla prowadzących zajęcia będą norweskie baśnie oraz skandynawscy twórcy tacy jak: Astrid Lindgren, Pija Lindenbaum, Maria Parr, Hans Christian Andersen, Eva Susso, Åke Holmberg, Lotta Olsson, Ulf Stark, Rosie Lagercrantz, Åsa Lind, Martin Widmark.

Zajęcia to nie tylko możliwość zdobycia merytorycznej wiedzy. Uczestnicy wezmą udział w wielu warsztatach, grach, quizach czy zabawach. Przygotują makietę szwedzkiej wioski, na której umieszczą swoich ulubionych bohaterów.

Pozostając w skandynawskich klimatach to nie może zabraknąć opowieści o wikingach, których dzieci będą szukały w książkach. Ponadto opiekunowie przeprowadzą ćwiczenia na spostrzegawczość wraz z podstawowymi tajnikami zawodu detektywa. Propozycji, jakie przygotowały filie biblioteki Raczyńskich jest wiele więcej i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. 


Ponadto biblioteka przypomina również o odbywających się podczas ferii w Muzeum Literackim Henryka Sienkiewicza zajęciach na temat przemian w modzie na podstawie bohaterów „Quo vadis”, „Krzyżaków”, Trylogii czy „Rodziny Połanieckich” Henryka Sienkiewicza.
 Wciąż dostępne są miejsca na przygotowane zajęcia.

Rejestracja trwa poprzez kontakt telefoniczny i mailowy.
Szczegółowy harmonogram zajęć dostępny jest online.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA