Zamieszanie z likwidacją lewoskrętu na ul. Zamenhofa. ZDM wczoraj wprowadził zakaz, a dziś go... cofnął

Autor: A. Karczewska fot. ZDM
REKLAMA

Zaledwie wczoraj wprowadzony został zakaz skrętu w lewo z ul. Zamenhofa w ul. Obrzyca, a już dziś zakaz... cofnięto. Wszystko przez zamieszanie, jakie wywołał sam Zarząd Dróg Miejskich.

Celem likwidacji lewoskrętu w os. Jagiellońskie miała być poprawa bezpieczeństwa i płynności przejazdu. W tym miejscu dochodzi do niebezpiecznych sytuacji, kolizji i wypadków, gdy kierowcy wjeżdżają na torowisko bez upewnienia się, że wykonanie manewru jest bezpieczne, przez co dochodzi do zderzenia z tramwajami. Dodatkowo, gdy chcących skręcić w lewo jest więcej zdarza się, że na lewym pasie ruchu na ul. Zamenhofa tworzy się korek, który utrudnia przejazd w kierunku Ronda Starołęka.

Gdy ZDM ogłosił wczoraj wprowadzenie zakazu, od razu pojawiło się bardzo dużo negatywnych komentarzy, których autorzy ostro krytykowali ZDM za takie rozwiązanie.

Słowa krytyki spłynęły również ze strony osiedlowych radnych z Rady Osiedla Rataje. Okazało się bowiem, że pomysł nie został skonsultowany z Radą. Co więcej, ewentualne zmiany miały zostać wprowadzone za kilka miesięcy.

Jak się okazało, w tym miesiącu do Rady Osiedla Rataje wpłynęło pismo z ZDM z prośbą o opinię na temat planowanych zmian oraz przekazanie uwag na temat planowanej zmiany organizacji ruchu. Jednocześnie, jak informuje osiedlowy radny Artur Gumny, ewentualne zmiany miały zostać wprowadzone na przełomie kwietnia i maja. Radny wskazuje także przyczynę problemów na tym skrzyżowaniu.

"Problem nie jest z lewoskrętem ale w sygnalizacji świetlnej. Wystarczy oddzielić zielone światło dla tramwaju od lewoskrętu dla samochodów."
Artur Gumny, Rada Osiedla Rataje

Jak poinformowała dziś wieczorem Rada Osiedla Rataje, zakaz skrętu w lewo został cofnięty, a pomysł zostanie skonsultowany z Radą. Znaki informujące o zakazie zostały zdemontowane.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA