Zlikwidowano lewoskręt na ul. Zamenhofa. Powodem częste wypadki i kolizje

Autor: A. Karczewska fot. ZDM
REKLAMA

Nie można już skręcić w lewo z ul. Zamenhofa w ul. Obrzyca w kierunku os. Jagiellońskiego. ZDM wprowadził tam nową organizację ruchu. To odpowiedź na często występujące w tym miejscu niebezpieczne sytuacje, kolizje i wypadki z udziałem samochodów i tramwajów.

Przejazd przez torowisko w ul. Zamenhofa, który pozwala na zjechanie w kierunku os. Jagiellońskiego jest jednym z miejsc w Poznaniu, w którym często dochodzi do wypadków, kolizji i niebezpiecznych zdarzeń. Szczególnie często występowały one, gdy kierowcy jadący od strona Ronda Rataje korzystali z lewoskrętu nie zawsze upewniając się, że manewr może zostać wykonany bezpiecznie.

W efekcie, zderzenia samochodów z tramwajami stały się niechlubną "normą" w okolicy.

Problem próbowano rozwiązać na różne sposoby. Ostatecznie przygotowano projekt zatwierdzony przez Miejskiego Inżyniera Ruchu, który likwiduje lewoskręt z ul. Zamenhofa w ul. Obrzyca.

Zmiana ma przyczynić się nie tylko do zwiększenia bezpieczeństwa. Ma również upłynnić ruch, ponieważ często zdarzało się, że kierowcy chcący skręcić blokowali lewy pas ruchu, utrudniając przejazd w kierunku Starołęki.

Obecnie skręt w lewo i nawracanie możliwe jest na skrzyżowaniu z ul. Kruczą. Są tam cztery pasy ruchu (dwa do ronda Starołęka i dwa w lewo – przy czym ze skrajnego lewego można także nawracać).

Kierowcy proszeni są o zwracanie uwagi na bieżące oznakowanie.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA