Trwa przebudowa ul. Gdyńskiej. Jak przebiegają prace?

Autor: PIM Łukasz Dolata fot./vid. PIM
REKLAMA

Trwa realizacja rozpoczętej w końcu października przebudowy niemal 1,2-kilometrowego odcinka ul. Gdyńskiej od granic Poznania do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Prace prowadzone są w taki sposób, by do minimum ograniczyć uciążliwości dla kierowców i mieszkańców, a ul. Gdyńska była przejezdna.

Roboty, związane obecnie głównie z infrastrukturą podziemną, trwają wzdłuż nasypu kolejowego niemal na całym rozbudowywanym odcinku. Budowana jest kanalizacja deszczowa i sieć wodociągowa, przebudowywany jest gazociąg wysokiego i średniego ciśnienia, a także kolizje sieci energetycznej oraz teletechnicznej. Mocno zaawansowana jest już budowa ronda u zbiegu ul. Gdyńskiej i Poznańskiej, pierwszego z dwóch zaplanowanych w ramach tej inwestycji. Drugie powstanie na skrzyżowaniu z ul. Piaskową.

Z nowej, oświetlonej ul. Gdyńskiej będzie można korzystać już w ostatnim kwartale 2020 r. Kierowcy będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Powstaną zatoki autobusowe, chodniki i drogi rowerowe. Między dwoma rondami, których zadaniem będzie upłynnienie ruchu, zostanie zbudowana dodatkowa droga serwisowa, zapewniająca bezpieczny dojazd do posesji przy ul. Gdyńskiej.

Rozbudowa odcinka ul. Gdyńskiej, będącego fragmentem drogi wojewódzkiej nr 196 – głównej trasy między Poznaniem i Czerwonakiem – finansowana jest z budżetu miasta Poznania oraz dofinansowania unijnego w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Inwestycja jest powiązana z przebudową ul. Poznańskiej w Koziegłowach, na którą dofinansowanie uzyskała gmina Czerwonak.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA