W nieco ponad 3 tygodnie do Biura Rzeczy Znalezionych MPK Poznań przyniesiono już ok. 70 rzeczy

Autor: Codzienny Poznań AK fot. archiwum
REKLAMA

Choć koniec stycznia nastąpi dopiero za tydzień, to w 2020 roku do Biura Rzeczy Znalezionych MPK Poznań przyniesiono już kilkadziesiąt różnego rodzaju przedmiotów. To jednak tylko część tego, co zostawiają w pojazdach komunikacji miejskiej pasażerowie. MPK przypomina, by przy wysiadaniu sprawdzać, czy zabrało się cały bagaż. Jednocześnie, dla tych, którym zdarzy się czegoś zapomnieć, przeniesiono dotychczasową siedzibę Biura Rzeczy Znalezionych w nowe miejsce.

Klucze, maskotki dziecięce, czapki, rękawiczki czy parasolki to najczęstsze „zguby” w poznańskich tramwajach i autobusach. Bywa też, że pasażerowie zostawią w pojazdach telefon, książkę, torbę z ubraniami sportowymi, a nawet… duże torby podróżne.

W wielu przypadkach, w dobie Internetu, informacje o zgubieniu lub odnalezieniu rzeczy umieszczane są przez pasażerów online. Nie oznacza to jednak, że to jedyna droga, by przedmiot wrócił do właściciela. Wciąż często z pomocą przybywa Biuro Rzeczy Znalezionych MPK Poznań, które tylko w tym roku, w ciągu nieco ponad 20 dni przyjęło już ok. 70 przedmiotów znalezionych w pojazdach.

Jak informuje MPK Poznań, Biuro zmieniło swoją lokalizację - od teraz znajduje się w dawnym punkcie sprzedaży biletów przy ul. Głogowskiej 133. Co ważne, obiekt jest przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, ma łatwe dojście bezpośrednio z ulicy i można tam dojechać korzystając z czterech linii tramwajowych wysiadając na przystanku "Krauthofera" (linie numer 3, 5, 8 i 14).

Biuro czynne jest we wtorki i piątki w godzinach od 10:00 do 14:00. Informacje można uzyskać pod numerem telefonu 61 839 60 03.

W przypadku zgubienia czegoś w pojazdach MPK, warto najpierw zgłosić się do Punktu Nadzoru Ruchu, który znajduje się przy pętli, na której kurs kończy dany pojazd. Istnieje możliwość, że po zakończeniu kursu właśnie tam trafiła odnaleziona rzecz.  Co ważne, odbiór przedmiotu, który się tam znajdzie możliwy jest tylko w dniu jego znalezienia, a właściciel musi okazać dowód tożsamości i dokładnie opisać poszukiwaną przez siebie rzecz oraz okoliczności jej zgubienia. W dalszej kolejności znalezione rzeczy przekazywane są do Biura Rzeczy Znalezionych MPK - i to jest podstawowe miejsce, w którym należy szukać swoich, pozostawionych w tramwaju bądź autobusie, rzeczy.

Warto pamiętać także, że Biuro Rzeczy Znalezionych nie przyjmuje produktów spożyczych i łatwo psujących się, a także niebezpiecznych, łatwopalnych, żrących i takich, których posiadanie wymaga pozwolenia. Dowody osobiste i paszporty są niezwłocznie przekazywane do Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Po co najmniej trzech dniach przechowywania w Biurze Rzeczy Znalezionych, dokumenty, które nie posiadają adresu zamieszkania odesłane będą do jednostek, które wydały dokument. Kosztowności, gotówka w kwocie powyżej 100 zł, rzeczy o wartości historycznej, naukowej lub artystycznej przekazane oraz pozostałe rzeczy o wartości powyżej 100 zł zostaną do Miejskiego Biura Rzeczy Znalezionych.

Rzeczy, które nie zostaną przyjęte przez Miejskie Biuro Rzeczy Znalezionych będą przechowywane przez trzy miesiące, następnie będą likwidowane.
Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA