Wspólnie dla bezpieczeństwa dzieci podczas ferii

Autor: A. Karczewska fot. pixabay
REKLAMA

Już w najbliższy poniedziałek ponad 440 tysięcy wielkopolskich uczniów rozpocznie tegoroczne ferie zimowe. Wojewoda wielkopolski, Urząd Miasta, Kuratorium Oświaty i Policja zorganizowali wspólną konferencję, podczas której omówiono przygotowanie w zakresie bezpieczeństwa wypoczywających w Wielkopolsce i poza nią dzieci.

Ferie zimowe rozpoczną się 27 stycznia i potrwają do 7 lutego. W Wielkopolsce przerwę w zajęciach dydaktycznych będzie mieć 446 tysięcy uczniów, które choć cieszą się z wolnego, to trzeba im w mniejszym lub większym stopniu zorganizować czas przez dwa tygodnie bez lekcji w szkołach.

Jak poinformowało Kuratorium Oświaty, w Poznaniu zgłoszono ponad 900 form wypoczynku dla 30 tysięcy uczestników. Z kolei na terenie województwa zatwierdzono 518 miejsc wypoczynków dla ponad 17 tysięcy uczniów.

Jak wynika ze zgłoszeń, poza dziećmi z Wielkopolski będą tam wypoczywać także te z województwa pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i kujawsko-pomorskiego.

Z podanych danych wynika, że organizatorzy wypoczynku mający siedzibę w Wielkopolsce będą również organizować wyjazdy poza Polskę - głównie do Czech, choć w ofercie znalazły się również Włochy i Austria.

Jak podkreśla wojewoda wielkopolski, Łukasz Mikołajczyk, by upewnić się, że dziecko będzie bezpieczne, warto sprawdzić w „bazie wypoczynku” prowadzonej przez kuratorium oświaty oraz w rejestrach  ministerstwa sportu, czy organizator zgłosił placówkę i kadrę opiekującą się dziećmi. Wiadomo wówczas, że będą przebywać pod opieką osób i w miejscach skontrolowanych przez odpowiednie instytucje.

Zaświadczenie wydane przez Kuratorium gwarantuje, że sprawdzono kartę kwalifikacyjną obiektu przez Stacje Sanitarno – Epidemiologiczną, Straż Pożarną oraz wójta/burmistrza.

O bezpieczeństwo podczas wypoczynku dzieci dbać będzie również policja. Komendant wojewódzki Policji insp. Piotr Mąka przypomniał, że można zwrócić się z prośbą o przeprowadzenie kontroli stanu technicznego pojazdu oraz przebadanie stanu trzeźwości i posiadanych dokumentów przez kierowcy, który ma wozić uczniów. Oprócz tego policja będzie prowadzić własne działania na drogach oraz edukacyjno-profilaktyczne z dziećmi.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA