Bójka pseudokibiców podczas turnieju charytatywnego w Obornikach - trzech zatrzymań dokonano na Śląsku

Autor: Codzienny Poznań AK x-news
REKLAMA

Po sobotnim skandalu na turnieju charytatywym w Obornikach w sprawie zatrzymano do tej pory cztery osoby. Trzy z zatrzymań miały miejsce na terenie Śląska. Policja liczy, że wkrótce uda się zidentyfikować kolejnych sprawców.

O sprawie pisaliśmy kilkukrotnie na naszym portalu. Grupa ok. 30 pseudokibiców weszła do hali, w której trwało wydarzenie i wszczęła bójkę. Awantura przeniosła się poza budynek.

Jak wyjaśnia rzecznik wielkopolskiej policji, mł. insp. Andrzej Borowiak, jeszcze w dniu zdarzenia zatrzymano jedną osobę, a w poniedziałek - tym razem na terenie Śląska - kolejne trzy.

"Wtargnęła około 30-osobowa grupa mężczyzn ubranych w kominiarki. Ci ludzie chcieli zerwać flagi powieszone przez organizatorów. Doszło do awantury. Okazało się, że prowodyrami byli kibice ze Śląska i z Warszawy. W związku z tymi działaniami, które tam były przeprowadzone na miejscu, została zatrzymana jedna osoba. Jest to mieszkaniec jednej ze śląskich miejscowości. W trakcie weryfikacji informacji oraz weryfikacji materiałów, które policjanci znaleźli tam na miejscu zidentyfikowali oni kolejne trzy osoby, które w poniedziałek rano zostały zatrzymane również na terenie Śląska"
mł. insp. Andrzej Borowiak z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu

Policja prosi osoby, które posiadają nagrania z incydentu o kontakt. Więcej informacji tutaj.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA