Szpital przy ul. Krysiewicza wprowadza triage w Izbie Przyjęć. Ma zwiększyć jakoś usług i bezpieczeństwo pacjentów

Autor: A. Karczewska fot. poglądowa/pixabay
REKLAMA

W Szpitalu przy ul. Krysiewicza rozpoczyna się dziś badanie pilotażowe mające na celu określenie, czy możliwe jest wprowadzenie triage’u w Izbie Przyjęć placówki na stałe i w jaki sposób wpłynęłoby to na funkcjonowanie szpitala i obsługę pacjenta.

„Triage” to określenie procedury medycznej, która stosowana jest przede wszystkim podczas akcji ratunkowych, gdy jest duża liczba poszkodowanych. Po wykonaniu szybkiego badania stanu poszkodowanego, ratownik, lekarz lub pielęgniarka nadaje mu kategorię w zależności od stopnia obrażeń i rokowań. W ten sposób określana jest kolejność, w jakiej należy udzielać pomocy poszkodowanym, by pomóc jak największej liczbie osób.

Prowadzenie trage’u na Izbie Przyjęć nie jest konieczne, jednak Szpital Dziecięcy przy ul. Krysiewicza chce sprawdzić, czy pomogłoby to w szybszej i skuteczniejszej obsłudze pacjentów. Jak wyjaśnia placówka, chce poprawić jakość świadczonych usług i opieki nad pacjentami, a także bezpieczeństwo oczekujących pacjentów.

Segregacja pacjentów według stanu zdrowia i przyjmowanie zgodnie z nadanym kodem pilności, ma pozytywnie wpłynąć również na systematyczny przepływ pacjentów.

Jak będzie wyglądać to w praktyce? Po przybyciu do placówki, pacjent będzie rejestrowany, a następnie przebadany w ramach triage’u przez triażystę, czyli wyznaczonego i odpowiednio przeszkolonego ratownika medycznego lub pielęgniarkę. Na podstawie badania, zostanie pacjentowi nadany kod pilności. Lekarz w Izbie Przyjęć będzie przyjmował pacjentów według kolejności nadanych kodów pilności. Co ważne, w przypadku zmiany stanu zdrowia, wykonywana będzie ponowna ocena i w razie konieczności, kod pilności zostanie zmieniony.

Jak informuje placówka, system na razie będzie prowadzony pilotażowo przez tydzień - od dzisiaj, 20 stycznia, do poniedziałku, 27 stycznia. Jeśli rozwiązanie się sprawdzi, zostanie wprowadzone na stałe.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA