Na Szczepankowie pojawią się poduszki berlińskie i inteligentne przejścia dla pieszych?

Autor: A. Karczewska fot. google maps
REKLAMA

Czy w rejonie skrzyżowania ul. Szczepankowo i Skibowej powinny pojawić się poduszki berlińskie lub „inteligentne przejścia dla pieszych”, by poprawić bezpieczeństwo ruchu w okolicy? Z interpelacją w tej sprawie zwróciła się do prezydenta Poznania miejska radna.

Skrzyżowanie ul. Szczepankowo i Skibowej nie należy do najbezpieczniejszych. Mieszkańcy zwracają uwagę na zbyt szybko jeżdżące samochody i duże natężenie ruchu. W okolicy znajdują się m.in. sklepy i markety oraz zakład produkcyjny, do których codziennie dojeżdża wiele osób. Niejednokrotnie dochodzi na skrzyżowaniu do niebezpiecznych sytuacji, w których najbardziej narażeni na obrażenia są piesi.

Sytuacja jest jeszcze bardziej poważna z uwagi na fakt, że w pobliżu znajduje się przedszkole oraz szkoła podstawowa.

By zapewnić większe bezpieczeństwo także najmłodszych, miejska radna Monika Danelska, zwróciła się do prezydenta Poznania z interpelacją o podjęcie działań w zakresie weryfikacji poziomu bezpieczeństwa w tym rejonie oraz możliwych kroków w zakresie jego podniesienia. Radna pyta o możliwość zamontowania - w razi konieczności - np. tzw. „poduszek berlińskich” lub „inteligentnych przejść dla pieszych”. Te ostatnie poprawiają widoczność w rejonie przejść dla pieszych zarówno ze względu większe oznakowanie, jak i zwiększenie intensywności oświetlenia ulicznego na przejściu dla pieszych, gdy czeka przy nim osoba lub przechodzi ona przez jezdnię.

Interpelacja została złożona pod koniec zeszłego tygodnia, radna nie otrzymała na nią jeszcze odpowiedzi.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA