Łódzcy i wielkopolscy policjanci zlikwidowali dziuplę samochodwą w Wielkopolsce

Autor: Codzienny Poznań AK fot. KWP Poznań
REKLAMA

Łódzcy policjanci przy współpracy z funkcjonariuszami z Komendy Powiatowej Policji w Turku doprowadzili do likwidacji „dziupli” samochodowej na terenie Wielkopolski. Na miejscu ujawniono skradzione samochody oraz części samochodowe. W sprawie zatrzymano jedną osobę.

Jak ustalono w czasie śledztwa, na terenie jednej z posesji w gminie Kawęczyn znajdowała się tzw. „dziupla” samochodowa, w której znajdowały się kradzione samochody i części samochodowe.

Podczas wspólnych działań funkcjonariuszy z województwa wielkopolskiego i łódzkiego, na terenie wytypowanej posesji ujawniono dwa samochody: Citroen DS5 oraz Peugeota 208 skradzione w Niemczech. Znaleziono także karoserię i silnik samochodu marki Mercedes skradzionego na terenie Polski oraz kilkadziesiąt części samochodowych, w tym silniki, skrzynie biegów oraz  elementy karoserii pochodzące od innych pojazdów.

Funkcjonariuszom udało się odzyskać mienie o wartości przekraczającej 200 tysięcy złotych.

W sprawie zatrzymano 48-letniego mężczyznę. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu trzech zarzutów paserstwa, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Na wniosek prokuratury, wobec zatrzymanego zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Komentarz został wysłany. Dziękujemy!
 Błąd: {{error}}
{{ comment.disabled == 1 ? '[Treść usunięta przez Administratora]' : comment.content}}
{{ comment.author}}, {{ comment.createdDate}}
{{comment.error}}
  • 1

Najpopularniejsze

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ruch drogowy

REKLAMA
REKLAMA